ارسال برنامه مقابله با پدیده گرد و غبار استان تهران به سازمان محیط زیست

ارسال برنامه مقابله با پدیده گرد و غبار استان تهران به سازمان محیط زیست گل سپید: معاون فنی اداره كل حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار داشت: برنامه مقابله با پدیده گرد و غبار استان تهران - كه شامل ۵۰ پروژه عمده است، تدوین - و به سازمان حفاظت محیط زیست ارسال شده است.مهرداد كتال محسنی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه برنامه مقابله با پدیده گرد و غبار استان تهران تهیه و تنظیم شده است، اظهار نمود: هم اكنون این برنامه به كارگروه ملی كاهش آلودگی هوا فرستاده شده است.

وی با اشاره به اینكه این برنامه شامل ۵۰ پروژه عمده است كه در چارچوب سه محور اصلی تدوین شده، اظهار داشت: همچون محورهای اصلی آن می توان به كنترل و مهار كانون های جدید تولید و گرد و غبار در استان تهران، مدیریت كانون هایی كه هم اكنون سبب تولید گرد و غبار در استان می شوند و آموزش همگانی و جلب مشاركت مردم اشاره نمود.

كتال محسنی درباره پروژه هایی كه در اولویت برنامه مقابله با پدیده گرد و غبار استان تهران قرار دارند، توضیح داد: یكی از این اولویت ها «طرح توسعه و تجهیز ایستگاه های پایش گرد و غبار و ایستگاه های تشخیص وضعیت جوی» است. در این طرح با تجهیز ایستگاه های پایش گرد و غبار می توان سامانه ای تشكیل داد كه اطلاعات گرد و غبار استان تهران را به صورت لحظه ای و آنلاین گردآوری كند و سپس تجزیه و تحلیل به دستگاه های مختلف گزارش تهیه نماییم و در اختیار مردم قرار دهیم.

وی با اشاره به اینكه متولی توسعه و تجهیز ایستگاه های پایش گرد و غبار، سازمان حفاظت محیط زیست و متولی تجهیز ایستگاه های تشخیص وضعیت جوی سازمان هواشناسی است، اشاره كرد: در جلسات مختلف شورای برنامه ریزی استان سوژه توسعه و تجهیز ایستگاه های پایش گرد و غبار آورده شده و در واقع این كار مصوبه شورای برنامه ریزی است.

معاون فنی اداره حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: برای رسیدن به این اهداف دستگاه های مختلفی همچون استانداری و منابع طبیعی استان تهران باز با محیط زیست همكاری می كنند.

كتال محسنی درانتها اظهار داشت: هم اكنون برنامه مقابله با پدیده گرد و غبار استان تهران در سازمان حفاظت محیط زیست است و مقرر است كه تا اختتام امسال سازمان، بررسی هایی در سطح ملی برای مقابله با پدیده گرد و غبار انجام دهند تا برنامه های مقابله با این پدیده به صورت ملی آغاز شوند و اعتبارات آن باز به صورت ملی تامین گردد.خبرنگار: مهشاد كریمی / دبیر خبر: عاطفه كربلایی


1397/11/02
14:58:19
5.0 / 5
4730
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه