آخرین وضعیت سیستم های سنجش آلودگی هوا در استان تهران

آخرین وضعیت سیستم های سنجش آلودگی هوا در استان تهران به گزارش گل سپید معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه اصلی ترین مشكل سیستم های سنجش آلودگی هوا در استان تهران نوسانات برق است، اظهار داشت: برای رفع این مشكل تجهیزاتی خریداری شده است كه در حال نصب آنها هستیم.محمد رستگاری در گفت و گو با ایسنا درباره آخرین وضعیت ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در استان تهران اظهار نمود: هم اكنون تمام شهرستان های استان تهران به جز دماوند، فیروزكوه و قدس مجهز به سیستم سنجش آلودگی هوا هستند.

وی افزود: در شهرستان قرچك هم یك ایستگاه سنجش سیار قرار داده ایم كه قادر به اندازه گیری تمام پارامترهای آلودگی هوا نیست ولی غلظت ذرات اصلی همچون pm۲.۵ را اندازه گیری می كند.

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه شهرستان های قرچك و قدس برای تجهیز به سیستم سنجش آلودگی هوا در اولویت قرار دارند، خاطرنشان كرد: این دو شهرستان قبل از این سیستم سنجش داشتند ولی هم اكنون آن دستگاه ها قدیمی شده است و دقت كافی را ندارد ازاین رو به داده های آنها نمی توان اعتماد كرد.

رستگاری در ادامه در پاسخ به این سوال كه آیا سیستم های سنجش آلودگی هوا در شهرستان های استان تهران تمام پارامترهای آلودگی هوا را به صورت روزانه اندازه گیری می كنند، توضیح داد: حدودا تمام این دستگاه ها پارامترهای اصلی آلودگی را اندازه گیری می كنند اما به هر حال ایستگاه سنجش آلودگی هوا هم یك دستگاه است و امكان دارد مانند تمام دستگاه های دیگر در بعضی مواقع مشكلاتی پیدا كند.

وی با اشاره به اینكه سیستم های سنجش آلودگی هوا در استان تهران به صورت دائم در حال اندازه گیری داده ها هستند، اظهار داشت: این سیستم ها روزانه از مركز پایش محیط زیست استان چك می شوند و چنانچه با مشكلی روبه رو شوند نسبت به تعمیر آنها اقدام می شود.

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه سیستم های سنجش آلودگی هوا دستگاه های بسیار حساسی هستند، اظهاركرد: بیشترین آسیبی كه به ایستگاه های سنجش آلودگی هوا می رسد به علت نوسانات برق است. برای رفع این مشكل تجهیزاتی به اسم UPS (منبع تغذیه بدون وقفه) گرفته ایم و در حال نصب آنها هستیم.

رستگاری در انتها با اشاره به اینكه شهرستان ری و پاكدشت دارای بیشترین صنایع آلاینده در استان تهران هستند، اظهار نمود: بنابراین در این دو شهرستان داده های سیستم سنجش آلودگی هوا با دقت بیشتری رصد می شود همینطور در شهرستان ری سه ایستگاه سنجش آلودگی هوا وجود دارد و در بیشتر روزهایی كه هوای استان تهران آلوده است، آلوده ترین ایستگاه فرمانداری ری است.
1397/11/03
14:24:53
5.0 / 5
4956
تگهای خبر: آلودگی , دستگاه , دما , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه