همیاران افتخاری محیط زیست كشور سازماندهی می شوند

همیاران افتخاری محیط زیست كشور سازماندهی می شوند به گزارش گل سپید فرمانده یگان حفاظت محیط زیست كشور از واگذاری اختیار صدور كارت همیار افتخاری محیط زیست در كشور به یگان حفاظت و سازماندهی محیط زیست اطلاع داد.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، جمشید محبت خانی در مسافرت به مشهد مقدس و در اختتامیه كارگاه دو روزه آموزش ضابطین خاص دادگستری كه با حضور ۱۴۰ محیط بان و كارشناس محیط زیست خراسان رضوی برگزار گردید طی سخنانی از واگذاری اختیار صدور كارت همیار افتخاری محیط زیست در كشور به یگان حفاظت و سازماندهی این ظرفیت عظیم در محیط زیست كشور اطلاع داد و اضافه كرد: پیگیری این مسئولیت خطیر اجتماعی با درجه امنیت لازم الان در دستور كار قرار گرفته است.
محبت خانی ضمن اشاره به اینكه آموزش هزینه نیست، بلكه یك سرمایه گذاری برای دستیابی به اهداف مورد انتظار است، اظهار داشت: خوشبختانه اعتبارات مستقل یگان برای سال آینده پیش بینی شده و ان شاءالله در این خصوص خواهیم توانست یگان های حفاظت محیط زیست را در سراسر كشور به امكانات لازم و مورد انتظار مجهز نماییم.
اعمال قانون بر ۸۴۵ متخلف شكار و صید در خراسان رضوی
مدیر كل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در ادامه طی سخنانی ضمن اشاره به اینكه نگاه ویژه مقام عالی سازمان به محیط بانان شرایط ویژه و مطلوبی را برای یگان حفاظت رقم زده است، از اقدامات برجسته یگان حفاظت محیط زیست استان و دستگیری ۸۴۵ متخلف شكار و صید از آغاز سال اطلاع داد.
تورج همتی ضمن اشاره به اینكه تلاش شبانه روزی یگان حفاظت محیط زیست استان، خراسان رضوی را در زمره یگان های موفق كشوری جای داده است، اظهار داشت: اداره كل حفاظت محیط زیست استان هم با تمركز بر رسیدگی به معیشت محیط بانان و به منظور پشتیبانی از این قشر زحمتكش و سخاوتمند، امتیازات ویژه آنان را مورد توجه و پیگیری جدی قرار داده است.
او همینطور اظهار داشت: از آغاز سال جاری ۱۷۷ قبضه انواع اسلحه از متخلفان كشف و توقیف شده و با مبادرت به موقع یگان، از وقوع بیشتر از ۶۰ مورد شكار غیر مجاز جانوران وحشی پیشگیری شده است.
ایشان در ادامه اظهار داشت: از آغاز سال در ۵۰۰ موقعیت از بروز آلودگی های زیست محیطی از جانب یگان اجرایی این اداره كل جلوگیری به عمل آمده است و هم ۲۰۰ بهله انواع پرندگان شكاری هم تیمار و به دامن طبیعت بازگردانده شده اند.
در ادامه این نشست آموزشی، تورج همتی به پاس تلاش های ارزشمند یگان حفاظت محیط زیست استان، یك خودروی عملیاتی را به فرمانده یگان اهدا كرد و اضافه كرد: بزودی تجهیزات لازم برای تقویت امكانات یگان حفاظت محیط زیست استان تأمین و در اختیار نیروهای پر تلاش آن قرار داده می شود.
این خودروی عملیاتی اخیراً از جانب سازمان حفاظت محیط زیست كشور و در جهت تقویت ناوگان خودرویی به تمامی استان ها اهدا شده بود.1397/11/20
23:18:30
5.0 / 5
4446
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه