نوزاد مینیاتوری ژاپنی در سلامت كامل

نوزاد مینیاتوری ژاپنی در سلامت كامل گل سپید: یك نوزاد پسر ژاپنی كه زمان تولد تنها ۲۶۸ گرم وزن داشت سپس پنج ماه در سلامت كامل از بیمارستانی در توكیو مرخص شده و عنوان كم وزن ترین نوزاد پسر در جهان كه در سلامت متولد شده را به خود مختص كرده است.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، این نوزاد در ۲۴ هفتگی و سپس آن كه رشدش در رحم مادر متوقف گردید تنها با ۲۶۸ گرم وزن در بیمارستانی در توكیوی ژاپن متولد شد.
اما با گذشت پنج ماه از تحت درمان قرار گرفتن این نوزاد در بیمارستان، الان سه كیلو و ۲۳۸ گرم وزن دارد و بطور طبیعی تغذیه می كند و از بیمارستان مرخص شده است.
طبق اعلام بیمارستان دانشگاه "كیئو"ی ژاپن، این نوزاد الان عنوان كم وزن ترین نوزاد پسری را كه در سلامت متولد و از بیمارستان مرخص شده به خود مختص كرده است. ركورد قبلی متعلق به نوزادی پسر در آلمان بود كه در سال ۲۰۰۹ میلادی با وزن تنها ۲۷۴ گرم متولد شده بود.

هم چنین كم وزن ترین نوزاد دختر باز در سال ۲۰۱۵ میلادی در آلمان تنها با وزن ۲۵۲ گرم متولد شده بود.
شانس زنده ماندنِ نوزادان كم وزن در پسران بطور قابل توجهی نسبت به نوزادان كم وزنِ دختر پایین تر است. بااینكه علت این مساله هنوز بطور دقیق مشخص نشده است اما تصور می شود قسمتی از دلیل آن مربوط به سرعت پایین تر رشد ریه ها در كودكان پسر باشد.
بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، طبق اعلام یونیسف ژاپن یكی از پایین ترین میزان مرگ و میرهای نوزادان را در جهان به خود مختص كرده است.1397/12/08
15:43:08
5.0 / 5
5206
تگهای خبر: سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه