احتمال ذوب شدن نیمی از یخچال های طبیعی میراث جهانی یونسكو

احتمال ذوب شدن نیمی از یخچال های طبیعی میراث جهانی یونسكو گل سپید: كارشناسان نسبت به از بین رفتن یخچال های طبیعی در نیمی از میراث جهانی یونسكو تا سال ۲۱۰۰ میلادی آگهی دادند.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، محققان در این بررسی تاكید نمودند درصورتیكه روند انتشار گازهای گلخانه ای روال گذشته را داشته باشد یخچال های طبیعی در نیمی از میراث های جهانی یونسكو تا سال ۲۱۰۰ ناپدید می شوند.
این مناطق دربردارنده قسمتی از منحصربه فردترین یخچال های طبیعی جهان از قبیل یخچال آلیتچ در كوه های آلپ در سوئیس و یخچال خومبو در هیمالیاست.
كارشناسان با در نظر گرفتن انتشار قابل توجه گازهای گلخانه ای در ۲۱ مورد از ۴۶ میراث طبیعی یونسكو، از بین رفتن یخچال های طبیعی را تا سال ۲۱۰۰ پیش بینی كرده اند.
همین طور حتی در صورت كاهش انتشار گازهای گلخانه ای تا سال ۲۱۰۰، هشت مورد از یخچال های طبیعی در این مناطق از بین خواهند رفت.
به گزارش سایت اطلاع رسانی اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN)، همین طور در این گزارش پیش بینی شده است كه ۳۳ تا ۶۰ درصد از مجموع حجم یخچال های طبیعی موجود در سال ۲۰۱۷ تا سال ۲۱۰۰ از بین خواهند رفت.
كارشناسان آگهی می دهند كه ناپدید شدن منحصربفردترین یخچال های طبیعی فاجعه بار است و نتایج جدی را در تامین منابع آب، بالا آمدن سطح آب دریا و الگوهای آب و هوایی در سراسر دنیا به دنبال خواهد داشت.
منبع:

1398/02/12
12:45:56
5.0 / 5
4899
تگهای خبر: آب , دریا , سایت , طبیعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه