افزایش غلظت آلاینده ها در هوای تهران

افزایش غلظت آلاینده ها در هوای تهران به گزارش گل سپید مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران از افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در هوای پایتخت طی امروز (۱۸ خرداد) اطلاع داد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا اظهار كرد: بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا طی برخی ساعات امروز (۱۸ خرداد) افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها مشاهده می شود كه عموما ناشی از ازدیاد تردد خودرو ها در نخستین روز كاری هفته است.

وی افزود: به تدریج همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناكی و وزش باد انتظار می رود كه در پراكندگی آلاینده ها و بهبود وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران موثر است.

شهبازی با اشاره به اینكه این وضعیت پابرجا نیست، اظهار داشت: با كاهش میزان ناپایداری جوی در ساعات پایانی امروز و تداوم این شرایط تا بامداد فردا (۱۹ خرداد) بر غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات فردا افزوده می شود و همراه با برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار در طول روز برای برخی ساعات افزایش ابر، احتمال بارش پراكنده و وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه انتظار می رود.

مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به اینكه طی فردا (۱۹ خرداد) احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و آلاینده وجود دارد، خاطرنشان كرد: ناپایداری های جوی حاكم در بعد ازظهر سبب بهبود وضعیت كیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت می شود.

به گفته او همینطور دمای هوا در تهران تا فردا (۱۹ خرداد) روند كاهشی دارد.

شهبازی در انتها با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۶۲ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار نمود: كیفیت هوای الان هم با میانگین ۶۶ همچنان در شرایط سالم می باشد.
1398/03/18
14:25:34
5.0 / 5
4396
تگهای خبر: باد , بارش , تردد , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه