زمزمه های ورود دستگاه قضایی به سوژه فضای سبز كاخ مروارید

زمزمه های ورود دستگاه قضایی به سوژه فضای سبز كاخ مروارید گل سپید: رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری كرج اظهار داشت: اگر مقاومتی در مقابل خواست و اراده شورای شهر و شهرداری برای اصلاح وضعیت فضای سبز كاخ مروارید وجود داشته باشد حتما اقدامات قضایی لازم انجام می شود.


پیمان بضاعتی پور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار نمود: پنج میلیارد تومان اعتبار از طرف مدیریت شهری برای بهسازی و مناسب سازی ۲۷ هكتار محوطه درونی كاخ مروارید اختصاص داده شده است.
وی افزود: از سال قبل تابحال جلسات مختلفی برای ساماندهی وضعیت فضای سبز محوطه كاخ مروارید برگزار و نقطه نظرات كارشناسان میراث فرهنگی نیز در این خصوص احصاء شده است.
وی اضافه كرد: طرح نهایی در این خصوص آماده و به سازمان میراث فرهنگی ارسال شده و این سازمان طی یك ماه گذشته در حال بررسی این طرح بوده است.
این مسئول اشاره كرد: با نشستی كه با مدیركل میراث فرهنگی البرز برگزار شد، مقرر شد نهایتاً تا اوایل هفته آینده تكلیف این طرح مشخص شود چون در غیر این صورت ناچاریم بوسیله مقامات قضائی در این خصوص وارد عمل شویم.
بضاعتی پور اظهار نمود: در صورت اجبار و با هماهنگی مقامات قضائی، سازمان سیما و منظر برای حفاظت و صیانت از فضای سبز و نجات درختان این كاخ ورود می كند.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری كرج توضیح داد: ما اصلاً با بناهای تاریخی داخل كاخ مروارید كاری نداریم چون در این عرصه متخصص نیستیم ولی به شدت پیگیر وضعیت فضای سبز محوطه این كاخ تاریخی هستیم.
وی اضافه كرد: فضای سبز این كاخ فضای عمومی و ریه تنفسی آن منطقه است و همه شهروندان باید از مزایای مثبت زیست محیطی این مجموعه استفاده كنند.
منبع:

1398/03/24
13:32:20
5.0 / 5
4248
تگهای خبر: دستگاه , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه