وزش باد نسبتا شدید در تهران

وزش باد نسبتا شدید در تهران به گزارش گل سپید مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران ضمن اشاره به افزایش غلظت آلاینده ازن و ذرات معلق در هوای پایتخت طی امروز (۱۷ تیر) از وزش باد نسبتا شدید در تهران اطلاع داد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشاندهنده افزایش موقتی غلظت آلاینده ها طی بامداد امروز (۱۷ تیر) به علت كاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد حجم تردد خودرو ها در سطح شهر است.

وی با اشاره به اینكه به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز بر سرعت وزش باد افزوده می شود، خاطرنشان كرد: برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه انتظار می رود كه احتمال خیزش گرد و خاك و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران افزود: با افزایش تابش نور خورشید طی امروز (۱۷ تیر) شرایط برای شكل گیری آلاینده ازن فراهم می شود و این آلاینده بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ به بیشترین مقدار خود می رسد. بر این اساس با عنایت به افزایش موقتی غلظت آلاینده ها همچون ذرات معلق و آلاینده ازن، وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی امروز در آستانه شرایط نامطلوب بخصوص برای گروه های حساس قرار می گیرد.

شهبازی با اشاره به اینكه به تدریج با كاهش میزان ناپایداری جوی در اواخر وقت امروز و تداوم این وضعیت تا روز آینده (۱۸ تیر) شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها در بعضی ساعات بامداد فردا فراهم می شود، اظهار داشت: این وضعیت پابرجا نیست و با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی تا بعد ازظهر فردا، برخی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید پیشبینی می شود.

به گفته وی بر مبنای نتایج پیشبینی كیفیت هوا انتظار می رود در بعضی ساعات فردا (۱۸ تیر) افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها بخصوص ذرات معلق مشاهده شود و وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده شرایط سالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.

مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران در انتها اظهار داشت: كیفیت هوای الان تهران با میانگین ۹۴ در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.
1398/04/17
15:30:31
5.0 / 5
5338
تگهای خبر: باد , تردد , خاك , خورشید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه