آلودگی هوا عامل یك سوم از موارد مبتلاشدن به آسم در اروپا

آلودگی هوا عامل یك سوم از موارد مبتلاشدن به آسم در اروپا گل سپید: نتایج مطالعه انجام شده در اروپا نشان می دهد: آلودگی هوا عامل یك سوم از موارد جدید مبتلاشدن به آسم در كودكان است.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، این باور وجود دارد آلودگی هوا ناشی از سوخت خودرو ها به مجرای تنفسی لطمه می زند و سبب التهاب و بروز بیماری آسم در كودكانی می شود كه به لحاظ ژنتیكی مستعد مبتلاشدن به این بیماری هستند. در این مطالعه كه در بعضی از كشورهای اروپایی انجام گرفته آمده است بیشتر از یك سوم از موارد جدید مبتلاشدن به آسم در كودكان می تواند ناشی از آلودگی هوا باشد.

محققان برآورد كرده اند هر سال صدها هزار نفر از كودكان یك تا ۱۴ ساله به سبب تنفس مواد آلاینده گرفتار مشكلات تنفسی می شوند. حدود ۱.۱ میلیون كودك در انگلیس از بیماری آسم رنج می برند.

در این بررسی موارد مبتلاشدن به آسم در میان ۶۳ میلیون و ۴۴۲ هزار كودك از ۱۸ كشور اروپایی همچون انگلیس در سال ۲۰۱۶ مورد مطالعه قرار گرفت. پژوهشگران موارد مبتلاشدن به آسم را با سطح قرار گرفتن در معرض آلاینده ها در مناطق شهری مقایسه كردند.

به گزارش گل سپید به نقل از اسكای نیوز، پژوهشگران در بررسی های خود مشاهده نمودند در صورتیكه دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی (WHO) درباره میزان استاندارد ذرات معلق كمتر از ۲.۵ میكرون رعایت شود می توان سالانه از ابتلای بیشتر از ۶۶ هزار نفر به بیماری آسم پیشگیری كرد.

منبع:

1398/05/18
16:35:13
5.0 / 5
4443
تگهای خبر: آلودگی , بهداشت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه