مشاركت نیروهای نظامی برزیل در كنترل آتش سوزی آمازون

مشاركت نیروهای نظامی برزیل در كنترل آتش سوزی آمازون به گزارش گل سپید رئیس جمهوری برزیل به نیروهای نظامی دستور داد تا به مقابله با آتش سوزی های جنگل آمازون كمك كنند.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، «ژائیر بولسونارو» رئیس جمهوری برزیل بعد از بالا گرفتن فشار رهبران كشورهای اروپایی به نیروهای نظامی دستور داد تا برای مقابله با حریق جنگل آمازون در منطقه حضور پیدا كنند.
رئیس جمهوری برزیل با انتقاد از رویكرد كشورهای دیگر در مورد حادثه آتش سوزی در جنگل آمازون اظهار داشت: آتش سوزی های اخیر نمی تواند زمینه ای برای اعمال تحریم های تنبیهی باشد.
فرانسه و ایرلند اعلام نموده اند درصورتیكه برزیل برای مقابله با آتش سوزی های اخیر در آمازون اقدامی انجام ندهد از تصویب توافق تجاری با این كشور خودداری خواهند كرد.
همینطور گروه های زیست محیطی روز گذشته (جمعه) تظاهراتی را در شهرهای مختلف این كشور ترتیب داده و خواهان آن شدند تا برای مقابله با این آتش سوزی ها اقدامی شود.
به گزارش شبكه خبری بی بی سی، آمازون كه وسیع ترین جنگل های استوایی در جهان بشمار می رود برای حفظ و ذخیره كربن حیاتی می باشد چون كه روند گرمای جهانی را كند می سازد. این جنگل ها كه با عنوان "ریه های زمین" شناخته می شوند زیستگاه سه میلیون گونه گیاهی و جانوری و یك میلیون بومی است.
منبع:

1398/06/02
13:43:26
5.0 / 5
4816
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه