هوای نیمه شمالی كشور خنك می شود

هوای نیمه شمالی كشور خنك می شود به گزارش گل سپید مدیر كل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی از بارش شدید در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران طی دو روز آینده آگاهی داد و اظهار داشت: در سواحل دریای خزر دما تا 10 درجه سانتیگراد كاسته می شود.احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا اظهاركرد: برمبنای آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی از پس از ظهر امروز (۱۶ شهریورماه) برای برخی نواحی شمال آذربایجان غربی، اذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و غرب مازندران افزایش ابر، بارش باران گاهی به صورت رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

وی با اشاره به این كه فردا و پس فردا (۱۷ و ۱۸ شهریورماه) شدت بارش در این مناطق افزایش می یابد، اظهاركرد: در این مدت برای استان های مازندران، گلستان و شمال خراسان شمالی ابرناكی و بارش پراكنده دور از انتظار نیست همین طور در ایام سه شنبه و چهارشنبه (۱۹ و ۲۰ شهریورماه) برای بخش هایی از سواحل دریای خزر ابرناكی و بارش پراكنده پیش بینی می شود.

مدیر كل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با بیان این كه از امروز تا دوشنبه (۱۶ تا ۱۸ شهریورماه) روند كاهش محسوس دما بین شش تا ۱۰ درجه سانتیگراد برای سواحل دریای خزر انتظار می رود، اظهار داشت: طی این مدت در دامنه های جنوبی البرز، بخش هایی از شمال غرب و شمال شرق كشور روند كاهش دما بین شش تا هشت درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

به گفته وظیفه در ایام دوشنبه و سه شنبه (۱۸ و ۱۹ شهریورماه) برای بخش هایی از شمال غرب و شرق كشور خصوصاً در منطقه زابل وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاك و كاهش دید افقی انتظار می رود.

این كارشناس سازمان هواشناسی اشاره كرد: طی سه روز آینده خلیج فارس و در ایام یكشنبه و دوشنبه (۱۷ و ۱۸ شهریورماه) سواحل غربی دریای خزر مواج خواهد بود.

مدیر كل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت آب و هوایی پایتخت طی دو روز آینده اظهار داشت: فردا (۱۷ شهریورماه) آسمان پایتخت صاف تا كمی ابری و در پس از ظهر همراه با وزش باد پیش بینی می شود. بیشترین و كمترین دمای تهران در این روز ۳۱ و ۲۱ درجه سانتیگراد خواهد بود. پس فردا (۱۸ شهریورماه) آسمان تهران صاف تا كمی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در اواخر وقت افزایش ابر پیش بینی می شود. دمای هوا در این روز در گرم ترین زمان به ۲۷ درجه سانتیگراد و در خنك ترین زمان به ۱۸ درجه سانتیگراد می رسد.

منبع:

1398/06/17
01:45:07
5.0 / 5
4753
تگهای خبر: آب , آسمان , باد , بارش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه