اعلام جزئیات سهمیه های استخدامی ۱۰هزار نیرو در وزارت بهداشت

اعلام جزئیات سهمیه های استخدامی ۱۰هزار نیرو در وزارت بهداشت به گزارش گل سپید معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت اظهار داشت: آزمون استخدامی دانشگاه های علوم پزشكی كشور برای استخدام ۱۰ هزار نیروی مورد نیاز، به صورت هم زمان با سایر دستگاه های اجرایی بوسیله سازمان سنجش آموزش كشور انجام می شود.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، سیدكامل تقوی نژاد ضمن اعلام این خبر اضافه كرد: این آزمون در فضای رقابتی و با رعایت شایسته سالاری از راه آزمون كتبی در حیطه های عمومی و تخصصی به صورت پیمانی انجام می شود.
وی با اشاره به اینكه این اقدام با هدف ایجاد تعادل بین مناطق مختلف جغرافیایی كشور و ایجاد دسترسی عادلانه مردم به خدمات سلامت صورت گرفته است، تصریح كرد: همینطور با جذب و بكارگیری افراد پذیرفته شده در آزمون، ظرفیت اشتغال قابل توجهی هم برای فارغ التحصیلان رشته های مرتبط در كشور بخصوص در مناطق كمتر توسعه یافته ایجاد خواهد شد.

وی افزود: از مجموع این مجوزها، ۷ هزار مجوز جهت تامین نیروی انسانی بیمارستان های جدید و بخش های توسعه یافته درمانی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: از مجوزهای استخدام بیمارستانی، ۶۵درصد مربوط به شهرهای كوچك و مناطق كمتر توسعه یافته است كه قبلا یا دارای بیمارستان نبوده و یا تعداد تخت های موجود آن، نیازهای درمانی مردم را تامین نكرده بود.

تقوی نژاد، تصریح كرد: سهمیه استخدامی حوزه درمان عموما به مشاغل گروه پرستاری شامل پرستاری، اتاق عمل، هوشبری و مامایی، گروه پزشكی شامل پزشك متخصص و پزشك عمومی، داروسازی، گروه توانبخشی شامل فیزیوتراپی، كاردرمانی، گفتار درمانی، بینایی سنجی و شنوایی سنجی، گروه پیراپزشكی شامل رشته هایی همچون علوم آزمایشگاهی، پرتوشناسی، مهندسی تجهیزات پزشكی و مددكار بهداشتی درمانی اختصاص یافته است.

بنابر اعلام وبدا، وی با اشاره به اینكه تعداد ۲ هزار مجوز از مجموع مجوزهای استخدامی سال جاری هم برای تامین نیروهای مورد نیاز حوزه بهداشت در نظرگرفته شده است، تصریح كرد: بخش عمده ای از مجوزهای بهداشتی جهت دسترسی بیشتر به خدمات اولیه سلامت روستاییان و شهرهای با جمعیت كمتر در نظر گرفته شده است.

تقوی نژاد افزود: در این عرصه نیروهای تخصصی در مشاغل مختلف شامل ماما، بهداشت عمومی، مبارزه با بیماری ها، پرستار، بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای جذب و مشغول بكار خواهند شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، ضمن بیان اینكه تعداد یك هزار مجوز از مجوزهای این آزمون، برای تامین نیروهای مورد نیاز پایگاه های اورژانس ۱۱۵ سراسر كشور در مشاغل فوریت های پزشكی شامل كاردان و كارشناس بالینی فوریت های پزشكی در نظر گرفته شده تاكید كرد: این تعداد نیروی انسانی جدید، جهت خدمت در پایگاه های موجود در جاده های كشور، با هدف تسریع در عرضه خدمت به صدمه دیدگان حوادث جاده خواهد بود.

او در آخر ابراز امیدواری كرد با همكاری سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور اداری و استخدامی و همینطور سازمان سنجش آموزش كشور، پذیرفته شدگان نهایی این آزمون تا آخر سال جاری و حداكثر اوایل سال آینده آغاز به كار كنند.

گفتنی است آزمون استخدامی دانشگاه های علوم پزشكی سراسر كشور همزمان با سایر دستگاه های اجرایی از راه سازمان سنجش آموزش كشور برگزار می شود. همینطور با عنایت به ضوابط و مقررات جاری، امسال داوطلبان ایثارگر هم می بایست از راه شركت در آزمون و رقابت با یكدیگر، شرایط استخدام خویش را فراهم نمایند.
منبع:

1398/06/26
15:29:19
5.0 / 5
4942
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , دستگاه , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه