كلاهبرداری به شیوه تلقین بعلاوه عكس

كلاهبرداری به شیوه تلقین بعلاوه عكس به گزارش گل سپید تب زیبایی در بین افرادی كه مشخص نیست طبق كدام شاخص و استاندارد از آنچه هستند ناراضی و به دنبال شباهت به الگویی دیگرند، آنقدر بالا گرفته كه از رژیم و جراحی و... به عرصه تلقین هم رسیده است. عرصه ای كه البته جولانگاه كلاهبرداران و شیادان است كه در فضای مجازی برای شده است.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، با داغ شدن بازار هر چیزی، كم كم سر و كله كلاهبردارانش هم پیدا می شود، این یك واقعیت است. كلاهبردارانی كه یك روز با سوءاستفاده از رویای یك شبه پولدار شدن، افراد را زیادی را سركیسه كرده و روز دیگر به اسم تورهای ارزان قیمت مسافرتی میلیاردها تومان به جیب زده و ناپدید شدند.
در سال های اخیر هم برخی افراد با سوءاستفاده از تمایل گروهی شهروندان برای تبدیل شدن به افراد زیباتر و خوش اندام تری كه مشخص نیست بر مبنای چه استانداردی خویش را الگو كرده اند، مبالغی كلانی سوده كرده و در نهایت این شهروندان بودند كه از هر جهت متضرر شدند. به تازگی هم روشی عجیب از كلاهبرداری در یكی از شبكه های اجتماعی بوجود آمده كه گرداننده آن مدعی انجام انواع و اقسام تغییرات جسمی روی كاربران است، تغییراتی كه با گوش كردن به مداوم به یك موسیقی و تلقین، رخ می دهد.
در این شیوه دیگر خبری از كلاهبرداری میلیونی و حضور در اتاق عمل نیست و فرد تنها با بیان شماره حساب و دریافت مبالغی از حدود 50 هزار تا 500 تومان از كاربران یك فایل موسیقی را برای مشتری خود فرستاده و مدعی می شود كه گوش كردن پی در پی به این موسیقی طی مدت زمانی مشخص سبب تغییر رنگ مو و چشم، كوچك شدن بینی و موارد دیگر می شود و البته هركاربر باید برای هر كدام از این هدف هایش، مبالغی بپردازد و فایل های جداگانه را خریداری كند.از مرتب كردن دندان تا یافتن گمشده با گوش كردن به موسیقی!
خبرنگار ایسنا در پیگیری این مسئله تحت عنوان یكی از كاربران فضای مجازی با گرداننده این صفحات وارد صحبت شد، این فرد كه خویش را «بهار» معرفی كرده است، درباره موزیك های ارسالی به مشتریان خود مدعی شد: « فایل ها موزیك هایی بی كلام است و حاوی پیام های پنهانی است كه به صورت ناخودآگاه وارد بدن می شود و بدن را مجبور به تغییر می كند‍. چونكه مغز توانایی بسیار زیادی دارد و برای مثال اگر درست تحریك شود، می تواند رنگ پوست را روشن یا تیره كند، رنگ چشم را تغییر دهد، رشد موها را زیاد كند و...»
او البته اعتقاد دارد كه «عملی شدن این تغییرات نیازمند باوری قوی است و باید حداقل روزی یك ساعت به این موسیقی در شرایط ریلكس و بدون دغدغه گوش داده شود تا بعد از چندین ماه نتایج آن خویش را نشان دهد. البته زمان عملی شدن آنها برای هر فردی متفاوت می باشد و برخی افراد طی مدت زمان چند روز و برخی در مدت زمان چند ماه نتیجه می گیرند كه این نتیجه هم دائمی و برگشت ناپذیر است و اگر فردی بخواهد به حالت قبلی بازگردد باید موسیقی دیگری را خریداری نموده و گوش دهد.»
این فرد درباره مبلغ دریافتی از مشتریان هم می گوید: « بستگی دارد كه هر فرد چه درخواستی داشته باشد، مثلا تغییر رنگ چشم بسته به رنگ دلخواه قیمت متفاوتی از رفع وزی موی سر دارد. باید بگویید چه چیزی می خواهید تا قیمت را به شما بگوییم. اما قیمت های ما از 500 هزار تومان برای هر فایل موسیقی بیشتر نیست و كمترین قیمت آن هم حدود 50 هزار تومان است.»
این فرد در صفحات اجتماعی خود هم درباره خدماتی كه می تواند به مشتریان خود عرضه نماید، لیستی بلندبالایی نوشته و كوشیده در این سركیسه كردن، موردی از قلم نیفتد، زیبایی چهره، تغییررنگ چشم، رفع دردهای سر، كمر، گردن، زانو، استخوان ها، آرتروز، آلرژی، آبریزش بینی، سینوزیت، معده، روده، پانكراس، كلیه، تیروئید، افزایش قد، كاهش وزن، افزایش وزن، بلند شدن ناخن، رشد مو، سلامت مو، رفع وزی مو، صاف شدن مو، فر شدن مو، افزایش رشد مو، رفع ترك های پوستی، رفع جای بخیه، لك، كك و مك، روشن شدن پوست، رفع آفتاب سوختگی، رفع پف چشم، زیر چشم، پشت پلك، افتادگی پلك، تغییر رنگ لب، برجستگی لب، كوچك شدن لب، سفیدی و مرتب بودن دندان ها عناوین مواردیست كه این فرد فایل های صوتی را به مشتریان خود كه اغلب نوجوانان هستند می فروشند.
البته دامنه فعالیت این كلاهبرداران تنها در حوزه زیبایی نیست، تقویت حافظه و یادگیری گرفته، جذب عشق، پول، خرید منزل، جذب مشتری پولدار، فراهم شدن مسافرت، مهاجرت، حذف حس منفی و نیروهای منفی و خاطرات بد، دریافت حس خوب، پیداشدن گمشده، رفع استرس، غلبه بر عصبانیت، غلبه بر خویشتن و... بعضی از مواردی است كه ین افراد با ادعای حل مشكلات و تحقق رویاها با شنیدن موسیقی، مردم را سركیسه می كنند. »
نمونه ای كلاهبرداری به بهانه تلقین

1398/06/31
21:02:39
5.0 / 5
4988
تگهای خبر: آب , آبریز , خدمات , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه