گلایه های انجمن نابینایان ایران

گلایه های انجمن نابینایان ایران به گزارش گل سپید نایب رییس انجمن نابینایان ایران از اجرایی نشدن قانون پشتیبانی از معلولان انتقاد نمود و اظهار داشت: صداوسیما بجای تبلیغ مداوم دوغ عالیس بهتر است حداقل دو دقیقه در حوزه فرهنگ سازی و مناسب سازی برای معلولان تبلیغ كند.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، در مراسم روز جهانی نابینایان منصور شادكام نایب رییس انجمن نابینایان ایران با اشاره به اقدامات انجام شده در این انجمن اظهار داشت: امسال ۱۱۰۰ سبد كالا بین افراد نابینا توزیع شده است. همین طور تا اختتام ماه جاری ۱۰۱۲۰ بسته لوازم التحریر توزیع خواهد شد. افزون بر این ۲۳۳ مورد كمك های درمانی ارائه شده است.
وی افزود: حدود ۱۰۰ وام توسط انجمن نابینایان ارائه شده است كه مبالغ آن بین ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۵ میلیون تومان بوده است. در سال قبل تعدادی اردوی سیاحتی و زیارتی اجرا شد. همین طور قرار بود ۹۰ نفر به كربلا اعزام شوند كه به علت مشكلاتی این امر محقق نشد اما رایزنی هایی صورت گرفته و امسال تعدادی به كربلا اعزام خواهند شد.
نایب رییس انجمن نابینایان ایران همین طور اظهار داشت: ۱۴ سری جهیزیه به متقاضیان اهدا شده است.
شادكام با اشاره به مناسب سازی ۹۴ شعبه بانك در سال قبل اشاره كرد: از سال ۱۳۹۲ به بعد مكاتبات مختلفی با بانك مركزی به منظور مناسب سازی بانك ها انجام شده است بطوریكه در سال قبل ۹۴ شعبه و امسال ۱۶۲ شعبه از بانك ها مجهز به خدمات بانكی برای نابینایان شد.
نایب رییس انجمن نابینایان ایران با اشاره به سامانه حمل و نقل جانبازان و معلولان اظهار داشت: این سامانه از سال ۹۴ افتتاح شده اما از آن سال به بعد هیچ ماشینی به این سامانه اضافه نشده است. همین طور وضعیت پیاده روها، ایستگاه های اتوبوس و مترو به هیچ وجه برای معلولان همچون نابینایان مناسب سازی نشده است.
شادكام با تاكید بر اینكه ما نابینایان فرزندان این كشور هستیم و باید مورد توجه قرار بگیریم، اضافه كرد: برخی از اقدامات نیاز به اعتبارات ندارد بلكه نیاز به مدیریت دارد. مهندسین ناظر باید موارد مربوط به مناسب سازی را مورد توجه قرار دهند و سریع اختتام كار به ساخت ساختمان ها و معابر ندهند.
وی ضمن انتقاد از صداوسیما اظهار داشت: صداوسیما بجای تبلیغ مداوم پفك نمكی و دوغ عالیس بهتر است تنها دو دقیقه به فرهنگ سازی مسائل مربوط به معلولان بپردازد.
شادكام با اشاره به اینكه ۱۲ نامه به رئیس سازمان بهزیستی ارسال كرده ام، اظهار نمود: رئیس سازمان بهزیستی برای اجرای مطالبات دستور داده اما متأسفانه این نامه ها پس از سه ماه توسط معاونت ها پاسخ داده نشده است. نابینایی كه برای درمان به تهران می آید نیاز به خوابگاه دارد. همین طور نابینایان به علت شرایط روحی حتما باید از فرصت های كافی برای مسافرت برخوردار باشند.
نایب رییس انجمن نابینایان ایران همین طور با اشاره به نبود ماشین بریل در كتابخانه انجمن اظهار داشت: متأسفانه هنوز نابینایانی داریم كه از سواد خواندن و نوشتن محروم هستند. این در شأن جمهوری اسلامی نیست كه نابینایان در این دوره امكان تحصیل نداشته باشند.
ایشان سپس با اشاره به اجرایی نشدن قانون پشتیبانی از معلولان اشاره كرد: مسئولان مداوم كمبود بودجه را دلیل اجرا نشدن قانون پشتیبانی از معلولان می دانند. ما فرزندان این كشور هستیم و می دانیم كه كشور با مشكلات اقتصادی دست و پنجه نرم می كند اما آیا باید تنها نابینایان از بودجه محروم شوند؟. همین طور پلاك ویژه نابینایان هنوز حل و فصل نشده و بین سازمان ها و ارگان های مختلف دست به دست می شود.
منبع:

1398/07/23
15:38:03
5.0 / 5
4317
تگهای خبر: خدمات , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه