در دیدار مدیرعامل و معاونان سازمان بیمه سلامت

لاریجانی: استفاده از یارانه می تواند راهی برای تامین اعتبارات بیمه سلامت باشد

لاریجانی: استفاده از یارانه می تواند راهی برای تامین اعتبارات بیمه سلامت باشد گل سپید: رئیس مجلس شورای اسلامی معتقد می باشد اگر بیمه سلامت به درستی صورت گیرد حتی اگر كشور در شرایط سختی قرار داشته باشد، مردم به آرامش و امیدواری خواهند رسید.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، علی لاریجانی در دیدار مدیرعامل و معاونان سازمان بیمه سلامت كه بامداد امروز (چهارشنبه، یكم آبان ماه) برگزار شد، اظهار داشت: سوژه بیمه سلامت در برنامه توسعه مورد توجه قرار گرفته و در فرمایشات مقام معظم رهبری و سیاست های كلی بر آن تاكید شده و این مساله در همه شرایط از مولفه های حكمرانی خوب است.
رئیس مجلس شورای اسلامی به مسئله منابع مالی بیمه سلامت اشاره نمود و اضافه كرد: روش كنونی در كشور این است كه پول را با اعمال شاقه به مردم می دهیم كه هم مردم را آزرده می كند و هم اثر كار مسئولان را خراب خواهد كرد؛ در صورتیكه بودجه دستگاه ها باید بموقع پرداخت گردد.
وی درباره تأمین اعتبارات بیمه سلامت نیز اظهار داشت: از رئیس كمیسیون برنامه و بودجه می خواهم برای چگونگی تأمین اعتبارات این سازمان در سال آینده راهكاری پیدا كند؛ مثلاً شاید استفاده از بخش یارانه ها بتواند این خلاء را جبران كند.
لاریجانی تاكید كرد: تغییراتی در سوژه روش اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در حال انجام می باشد و می توان قسمتی از اعتبارات بیمه سلامت را در آنجا منظور كرد كه این كار در صورتیكه راهكارهای كارشناسی آن اتخاذ شود برای مردم توجیه خواهد داشت.
وی هوشمندسازی بیمه را سوژه مهمی توصیف كرد كه باید در كل كشور صورت گیرد و افزود: هر چقدر این كار زودتر صورت گیرد آرامش بیشتری به مردم خواهد داد و دستگاه های مرتبط باید در این زمینه همراهی كنند.
رئیس مجلس شورای اسلامی به مدیران سازمان بیمه سلامت پیشنهاد نمود راهكارهای خود برای حل مشكلات را عرضه كنند تا در مجلس یا جلسه سران قوا بررسی شود و اظهار داشت: بحث پوشش بیمه به سبب نیاز و اهمیت آن برای مردم باید هر چه سریعتر صورت گیرد.
وی در ادامه بر ضرورت آموزش پزشكان و تعریف مشوق های لازم برای آنها به منظور پیوستن به سیستم الكترونیكی بیمه تاكید كرد و اضافه كرد: می توانید در پیشبرد اهداف خود سازمان نظام پزشكی را نیز همراه كنید برای اینكه پزشكان كه از طبقه نخبگان جامعه هستند، با موضوعاتی كه به منفعت ملی مربوط است، به راحتی همراهی می كنند.
لاریجانی خواهان اصلاح همپوشانی بیمه ها شد و تاكید كرد: اگر بیمه سلامت به درستی صورت گیرد حتی اگر كشور در شرایط سختی قرار داشته باشد، همین كه مردم حس كنند كار آنها با كیفیت انجام می شود، به آرامش خواهند رسید و این امر موجب افزایش روحیه امیدواری در جامعه خواهد شد.
بر اساس این گزارش طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت به ارائه گزارش عملكرد این سازمان پرداخت و توضیح داد: با عنایت به كسری بودجه، راهكارهایی مد نظر قرار گرفت تا بتوانیم به مدیریت منابع و مصارف دست یابیم؛ به شكلی كه 8 درصد هزینه ها نسبت به سال قبل كم شد.
مراجعه افراد تحت پوشش به بخش خصوصی، راه اندازی بیمه الكترونیك، هدفمند كردن یارانه بیمه سلامت به سمت گروه های نیازمند، رفع همپوشانی بیمه ای و چند دفترچه ای، تدوین راهنماهای بالینی برای اصلاح رفتارها با هدف مدیریت هزینه، استفاده از خدمات هوم كر (home care) و منظم كردن پرداخت ها همچون راهكارهایی بود كه بگفته موهبتی در سازمان بیمه سلامت پیگیری شده است.
موهبتی توضیح داد: پیش بینی ما برای اعتبارات مورد نیاز در سال 99 حدود 22 هزار میلیارد تومان است كه از مجلس می خواهیم از این مساله حمایت كند.
منبع:

1398/08/01
17:24:58
5.0 / 5
4250
تگهای خبر: آب , خدمات , دستگاه , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه