جمع آوری ۵۱ واحد آلاینده و غیرمجاز در شهرستان پاكدشت

جمع آوری ۵۱ واحد آلاینده و غیرمجاز در شهرستان پاكدشت گل سپید: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاكدشت از 970 مورد پایش واحد صنعتی و غیرصنعتی و جمع آوری 51 واحد آلاینده و غیرمجاز در این شهرستان از شروع سال تابحال آگاهی داد.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، محمودرضا سعیدپور با بیان این خبر اظهار داشت: پایش مراكز خدماتی و صنعتی یكی از ماموریت های اصلی محیط زیست است كه به صورت مستمر جهت بررسی وضعیت محیط زیستی و جلوگیری از آلایندگی و تخلفات احتمالی این واحدها انجام می شود.

وی با اشاره به اینكه كنترل و نظارت بر واحدهای تولیدی و خدماتی بر طبق گشت های شبانه روزی انجام می شود، اضافه كرد: برای واحدهایی كه الزامات محیط زیستی را رعایت نكنند، اخطاریه صادر و در صورت عدم اقدام مثبت از طرف متصدیان اینگونه واحدها، سوژه بوسیله دستگاه قضایی تحت پیگیری حقوقی قرار می گیرد.

سعیدپور با تاكید بر اهمیت حفظ منابع محیط زیست از تأثیرات مخرب آلودگی ها، اشاره كرد: طی هفت ماه اول سال جاری علاوه بر شناسایی ۸۱ واحد جدید، بیشتر از ۹۷۰ مورد پایش محیط زیستی توسط كارشناسان این اداره در حوزه استحفاظی شهرستان صورت پذیرفت.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاكدشت افزود: همین طور در این مدت برای ۴۴۱ واحد اخطاریه محیط زیستی صادر و ابلاغ گردیده و ۵۱ واحد آلاینده و غیرمجاز از سطح شهر و روستاها جمع آوری شد.

بر اساس گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، او در آخر اشاره كرد: ۲۲۹ مورد پاسخگویی به استعلام های واصله از ارگان های مختلف، ۱۲۰ مورد پیگیری حقوقی تخلفات محیط زیستی و ۱۹ مورد پلمب واحدهای آلاینده از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه محیط زیست شهرستان پاكدشت بود.

منبع:

1398/08/08
09:42:22
5.0 / 5
4353
تگهای خبر: آلودگی , خدمات , دستگاه , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه