تاكسیرانی میزان مصرف بنزین تاكسی ها را احصاء كند

تاكسیرانی میزان مصرف بنزین تاكسی ها را احصاء كند به گزارش گل سپید رئیس كمیسیون حمل و نقل و ترافیك شورای اسلامی شهر تهران توضیحاتی را در مورد نصب فیلتر دوده بر روی اتوبوس های شهری ارائه نمود.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، علیخانی قبل از آغاز صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد نصب فیلتر دوده اظهار داشت: آن چه كه ما با آن مخالفت كرده بودیم و مستندات آن هم موجود است مبحث دلال ها در خرید فیلتر دوده بود خوشبختانه در همین زمینه دولت الزاماتی را قرار داد كه نصب فیلتر دوده توسط سازنده های اتوبوس ها صورت گیرد.
وی افزود: با تحقق این اقدام دلال ها حذف شدند و شركت های سازنده اتوبوس های دو كابین امروز از فیلترهای مناسبی استفاده می نمایند كه هزینه آنها هم از محل اعتبارات مدیریت شهری در سال ۹۷ تامین می شود. بدین سان تذكرات ما جواب داد و فرآیندی كه در گذشته وجود داشت، اصلاح گردید.
رئیس كمیسیون حمل و نقل و ترافیك شورای اسلامی شهر تهران در مورد مبحث آلودگی هوا و دستگاه هایی كه در این عرصه مسئولیت بر عهده دارند اظهار نمود: قوانین و مصوبات زیادی در این عرصه وجود دارد در خیلی از این مصوبات نامی از شهرداری تهران عنوان نشده اما نكته قابل توجه این است كه خیلی از قوانین در این عرصه اجرا نشده و مجلس باید پیگیر علت عدم اجرای این قوانین باشد. مدیریت شهری تلاش خویش را در این عرصه انجام داده است. متولی تعطیلی مدارس هم شهرداری تهران نیست و دستگاه دیگری در این خصوص تصمیم گیری می كند.
وی افزود: در مورد اجرای طرح محدوده كاهش آلودگی هوا هم ما اعلام كردیم كه باید منتظر باشیم تا در فصل پاییز نتیجه اجرای این طرح را مشاهده نماییم. باید ببینیم در فصل پاییز این طرح تأثیر گذار بوده است یا خیر؟.
علیخانی در مورد افزایش نرخ كرایه ها هم خاطرنشان كرد: افزایش نرخ كرایه ها به حق است؛ رانندگان تاكسی گناهی نكردند كه از جیب خود كرایه مردم را بدهند، البته سهمیه ای برای آنها در نظر گرفته شده ولی باید سازمان تاكسیرانی بررسی كارشناسی انجام دهد و با عنایت به پیمایش میزان مصرف اضافه تاكسی ها را احصاء كند. من پیشبینی می كنم كه افزایش نرخ كرایه ها در انتها امسال برای سال آینده مورد بررسی قرار بگیرد هر چند كه دستگاه های بالادستی با این افزایش موافق نیستند، بنابراین باید شهرداری و دولت در این خصوص تصمیم مناسبی اتخاذ كنند.1398/09/10
14:53:56
5.0 / 5
4444
تگهای خبر: آلودگی , دستگاه , شركت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه