مدیركل محیط زیست استان تهران:

ممنوعیت فعالیت واحدهای آلاینده معدنی و صنعتی از امشب

ممنوعیت فعالیت واحدهای آلاینده معدنی و صنعتی از امشب گل سپید: نشست هماهنگی محیط زیست استان تهران درآستانه ورود به موج بعدی آلودگی هوای تهران برای برنامه ریزی و پیش بینی تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از افزایش و انباشت آلاینده های هوا در هفته پیش رو، عصر امروز چهارشنبه 27 آذرماه در محل اداره محیط زیست تهران اجرا شد.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، سعید محمودی درتشریح برنامه ها و تصمیمات محیط زیست استان در این خصوص اظهار داشت: باتوجه به پیش بینی هواشناسی در خصوص پایداری هوا در ایام پیش رو، محیط زیست استان تهران با توجه به اختیارات قانونی و ذاتی خود تصمیم گرفت تا اقداماتی را برای روزهای آینده پیش بینی نماید.
وی ادامه داد: براین اساس فعالیت معادن شن و ماسه و آسفالت و كلیه كارهای معدنی و بتونی و حتی ریخته گری ها از امشب برابر ابلاغی كه از طرف محیط زیست انجام می شود تا اطلاع بعدی ممنوع خواهد بود.
محمودی افزود: همین طور ورود كلیه كامیون به غیر از حاملین مواد سوختی به شهر تهران ممنوع خواهد بود و انتظار داریم این مساله به طور دقیق بوسیله پلیس راهور پیگیری و صورت گیرد.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به توقف فعالیت دو واحد سیمان در ایام اخیر كه مبادرت به استفاده ازسوخت مازوت كرده بودند گفت: ممنوعیت استفاده از هرگونه سوخت، غیر از سوخت مجاز به واحدهای صنعتی ابلاغ می شود و اینگونه واحدها به هیچ وجه حق استفاده از سوخت مازوت را نخواهند داشت.
او همینطور اشاره كرد: گشت های محیط زیست از امشب به طور شبانه روزی خواهد بود و با هرگونه تخلف واحدهای آلاینده برخورد قانونی خواهد شد.
محمودی اضافه كرد: توقف اتوبوس های روشن در ترمینال ها و جایگاه های اتوبوس رانی شهری و بین شهری ممنوع بوده و انتظار می رود شركت اتوبوس رانی در اینخصوص نظارت و اقدام لازم را انجام دهد.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران و دبیر كارگروه كاهش آلودگی هوای استان تهران همچنان بر معضل پسماندسوزی های حاشیه شهرهای استان اصرار كرد و اظهار داشت: همكاران ما در گشت ها و پایش های خود به این مساله توجه خاصی داشته و خواهند داشت و انتظار ما از شهرداری ها، بخشداری ها و ایستگاه های آتش نشانی در سطح استان این است كه در این مساله همكاری لازم را با محیط زیست داشته باشند.
او در آخر با اشاره به اهمیت توجه بیشتر از پیش به سلامت شهروندان بیان كرد: درصورت شرایط اضطرار آلودگی هوا و حتی پیش بینی این موضوع، تصمیمات بعدی با هماهنگی كارگروه اتخاذ و ابلاغ خواهد گردید.
بر طبق گزارش روابط عمومی محیط زیست استان تهران، بر طبق تصمیم امروز هیأت دولت، مقرر شد از ورود خودرو های آلاینده بویژه خودرو های اسقاطی به محدوده كلانشهرها جلوگیری شود. همین طور عدم استفاده صنایع بزرگ حاشیه كلانشهرها از سوخت مازوت در زمان وارونگی هوا و عدم فعالیت صنایع آلاینده در زمان وارونگی هوا از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه امروز هیأت دولت بود.
هیأت دولت همین طور در این جلسه بر لزوم بررسی دوباره و تصمیم گیری درباب طرح نوسازی ناوگان تاكسیرانی و همین طور گازسوز كردن هرچه سریع تر خودرو های حمل و نقل عمومی با همكاری وزارتخانه های نفت و صمت تاكید داشت.
منبع:

1398/09/28
15:10:53
5.0 / 5
4125
تگهای خبر: آلودگی , باد , سلامت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه