افزایش سوء تغذیه در سالمندان انگلیسی

افزایش سوء تغذیه در سالمندان انگلیسی به گزارش گل سپید نتایج یك مطالعه پزشكی نشان میدهد تعداد افراد بالای 60 سال در انگلیس كه گرفتار سوء تغذیه هستند در مدت یك دهه سه برابر شده است.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، موسسه خیریه Age در انگلیس در گزارشی آگهی داد: تعداد افراد بالای ۶۰ سال كه به سبب سوء تغذیه در بیمارستان بستری شده اند در مدت یك دهه گذشته بیشتر از سه برابر رشد داشته است.
طبق اعلام این موسسه موارد تشخیص افراد مبتلا به سوء تغذیه در بیمارستان های انگلیس از ۱۴۰۵ مورد در سال های ۲۰۰۸-۲۰۰۷ میلادی به ۴۹۸۸ مورد در سال های ۲۰۱۸-۲۰۱۷ رسیده است.
كارشناسان این موسسه با اشاره به اینكه اكثریت موارد سوء تغذیه مورد توجه قرار نمی گیرد، اظهار داشتند: بیشتر از یك میلیون نفر از ۱۲.۲ میلیون فرد میانسال و سالمندی كه در انگلیس زندگی می كنند گرفتار سوء تغذیه هستند یا در معرض این خطر قرار دارند.
سوء تغذیه خدمات مراقبتی و درمانی را تحت فشارقرار می دهد چونكه درمان افرادی با وزن پایین نسبت به افرادی با وزن طبیعی و سالم دو تا سه برابر بیشتر هزینه دارد. انتظار می رود هزینه خدمات مراقبت اجتماعی و سلامت در رابطه با سوء تغذیه سال آینده به ۱۳ میلیارد پوند در این كشور برسد.
به گزارش روزنامه ایندیپندنت، عوامل سوء تغذیه ممكنست متفاوت باشد كه مشكل در بلع و جویدن غذا به سبب بیماری های دهان و دندان همچون آن هاست. همین طور فقر در سنین بالا می تواند فاكتور خطرزایی باشد. همین طور در یك مطالعه مشخص شد ۳۶۰ هزار فرد ۵۰ تا ۶۴ ساله و ۲۹ هزار فرد ۶۵ تا ۷۴ ساله به سبب مشكلات مالی مجبور به حذف وعده های غذایی هستند.1398/10/02
20:41:24
5.0 / 5
4579
تگهای خبر: خدمات , دما , زندگی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه