مدیر بیمارستان كوثر سمنان عنوان كرد:

ترخیص 900 بیمار بدون دریافت هزینه درمان!

ترخیص 900 بیمار بدون دریافت هزینه درمان! به گزارش گل سپید ایسنا/سمنان مدیر بیمارستان و مركز آموزشی، پژوهشی و آموزشی كوثر سمنان از ترخیص 900 بیمار بدون دریافت هزینه درمان آنها در بیشتر از یك سال گذشته اطلاع داد.


دكتر محمدتقی فتحعلیان در حاشیه بازدید خبرنگاران از این مركز اظهار نمود: طی 10 ماهه سال جاری و 6ماهه دوم سال قبل در مجموع نزدیك به 900 بیمار كه توانایی پرداخت هزینه های بیمارستان خویش را نداشتند از بیمارستان ترخیص شدند.
وی هزینه درمان این حدود 900 نفر را بالغ بر 500 میلیون تومان اعلام و تصریح كرد: عمده این بیماران از اتباع افغان ساكن استان بودند.
مدیر بیمارستان و مركز آموزشی، پژوهشی و آموزشی كوثر سمنان با اشاره به اینكه این افراد هیچ گونه پوشش بیمه ای نداشتند اضافه كرد: هزینه های درمانی هركدام از این بیماران از 110 میلیون تومان شروع و تا 50، 20، 10 میلیون تومان و ارقام كمتر ادامه دارد.
این پزشك با اشاره به قوانین كشور در حوزه درمان مراجعین افزود: بیمارستان در هر حال خویش را موظف به عرضه خدمت به بیماران و مراجعان می داند.
وی با اشاره به اینكه این روند مدیریت هزینه ها را با مشكل مواجه می كند اضافه كرد: وقتی بیمارستان 500 میلیون تومان در این بخش متضرر و یا 80درصد از هزینه كردهای آن با فاصله 10 تا 15 ماهه از راه بیمه ها برمی گردد طبیعی است كه بیمارستان با برخی مشكلات مواجه شود.
فتحعلیان با اشاره به اینكه هزینه تأمین دارو و تجهیزات مصرفی بسیار بالا است تصریح كرد: گردش مالی بیمارستان كوثر سمنان تنها در بخش دارو و تجهیزات مصرفی درمان بالغ بر یك میلیارد و 500 میلیون تومان است.
مدیر بیمارستان و مركز آموزشی، پژوهشی و آموزشی كوثر سمنان از رجوع بیشتر از 98 هزار به این بیمارستان بزرگ امسال اطلاع داد و اظهار داشت: میزان فوتی ها در این بیمارستان در مجموع كمتر 57 صدم مراجعین بوده كه رقم بسیار پایینی است و این درحالی است كه این بیمارستان پذیرای بیماران بدحالی از سراسر استان و برخی استان های همجوار است.
وی با اشاره به اینكه بیشتر از 70درصد بیماران و مراجعین این بیمارستان بالای 65 سال داشتند افزود: بدیهی است كه وجود احتمال مرگ و میر در بیماران سنین بالا و بدحال بیشتر است.
دكتر فتحعلیان با اشاره به اینكه مركز آموزشی درمانی كوثر تنها بیمارستان سطح سه استان است تصریح كرد: تمامی بیماران سرطانی، سكته های مغزی و قلبی و... به این مركز اعزام می شوند.
مدیر بیمارستان و مركز آموزشی، پژوهشی و آموزشی كوثر سمنان با اشاره به اینكه بیمارستان های كوثر و امیر سمنان ماهانه 13 اعزام به خارج از استان دارند اظهار داشت: هم اكنون 97.8درصد بیماران در استان درمان و خدمات دریافت می كنند و شمار اعزامی ها رقم بسیار ناچیزی هستند كه عموما مربوط به جراجی اطفال، سوختگی و... هستند.

1398/11/06
22:16:34
5.0 / 5
4178
تگهای خبر: خدمات , دریا , دما , گونه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه