معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست خبرداد

بیشتر از 18 میلیون هكتار، سطح مناطق حفاظت شده محیط زیستی در كشور

بیشتر از 18 میلیون هكتار، سطح مناطق حفاظت شده محیط زیستی در كشور به گزارش گل سپید معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: هم اكنون ۱۸.۵ میلیون هكتار از مساحت كشور ما تحت عنوان مناطق چهارگانه محیط زیستی شناخته می شوند و ما نیاز داریم برای رسیدن به استانداردهای جهانی، ۲.۵ درصد به سطح مناطق حفاظت شده خود بیفزاییم.



به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، كیومرث كلانتری امروز در مراسم افتتاح و راه اندازی از مخازن علمی موزه تاریخ طبیعی كه در ساختمان معاونت طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، اظهار داشت: در دولت دوازدهم طی دو جلسه شورایعالی محیط زیست یك میلیون و ۵۰ هكتار به سطح مناطق حفاظت شده اضافه گردید.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این كه تنوع زیستی جزو لاینفك سازمان حفاظت محیط زیست و محور اصلی معاونت طبیعی است، اظهار نمود: طی روز اول خرداد سال ۹۹ همزمان با روز جهانی تنوع زیستی، همایش ملی تنوع زیستی در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار می گردد.

كلانتری اضافه كرد: هم اكنون ما در كشور ۱۳۰۰ گونه جانوری مهره دار شناخته شده و حدود ۸۲۰۰ گونه گیاهی شناخته شده داریم ازاین رو كشور ما از نظر اكوسیستم و تنوع ژنتیك گونه های گیاهی و جانوری دارای رتبه خوبی است.

وی افزود: با راه اندازی و افتتاح مخازن علمی موزه تاریخ طبیعی، منابع ذخیره گاهی و بانكهای ژنی تجمیع پیدا می كنند و این فضا برای مراكز علمی و تحقیقاتی آماده خواهد شد.

كلانتری در انتها اظهار داشت: طی تحقیقات انجام شده خوشبختانه ۹۷.۵ درصد مردم ایران محیط زیست را به خوبی می شناسند كه نشان داده است آگاه سازی افكار عمومی و اشاعه فرهنگ محیط زیستی به خوبی انجام شده است.





منبع:

1398/11/21
16:19:03
5.0 / 5
4832
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه