فعالیت سامانه بارشی در كشور تا آخر هفته

فعالیت سامانه بارشی در كشور تا آخر هفته به گزارش گل سپید مدیر كل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به این كه بارش ها در كشور تا روز جمعه (9 اسفند) ادامه دارد، اظهار داشت: امروز در استان های واقع در دامنه های زاگرس مركزی بارش برف و باران خواهیم داشت.


صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: بر طبق تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز (۵ اسفند) با ورود سامانه بارشی از غرب و جنوب غرب به كشور ابتدا در استان های واقع در دامنه های زاگرس مركزی بارش برف و باران و در جنوب غرب بارش باران شروع می شود و به تدریج به مناطق مركزی و دامنه های البرز كشیده خواهد شد.
وی ادامه داد: فردا (۶ اسفند) با تقویت این سامانه، بارش ها بخش هایی از زاگرس مركزی، غرب، جنوب غرب، مركز، دامنه های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر، شمال شرق و مناطقی از شرق را فرا می گیرد.
مدیر كل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این كه روز چهارشنبه (۷ اسفند) بارش علاوه بر مناطق فوق بخش هایی از جنوب كشور را در برمی گیرد اشاره كرد: پنجشنبه (۸ اسفند) بارش در شمال شرق و بخش های از شرق كشور ادامه دارد و به تدریج سامانه بارشی از شمال شرق كشور خارج می شود طی روز جمعه (۹ اسفند) نیز جو نسبتا پایداری بر كشور حاكم خواهد بود.
ضیائیان با اشاره به این كه امروز (۵ اسفند) روی زاگرس مركزی و از سه شنبه تا پس از ظهر چهارشنبه در دامنه های زاگرس مركزی، دامنه های جنوبی البرز و غرب كشور و روز چهارشنبه (۷ اسفند) در شمال شرق بارش شدید پیش بینی می شود اظهار داشت: از پس از ظهر سه شنبه باتوجه به جریانات شمالی دمای هوا در نوار شمالی كشور بطور محسوسی كاهش پیدا می كند و با افزایش سرعت باد دریای خزر نیز مواج خواهد شد.
بگفته وی، خلیج فارس از اواخر دوشنبه تا چهارشنبه مواج است و سه شنبه در شمال غرب و جنوب غرب و چهارشنبه در شرق، جنوب شرق و جنوب وزش باد شدید پیش بینی می شود كه در مناطق جنوبی و شرقی با گرد و خاك هم راه است.
ضیائیان درانتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اشاره كرد: آسمان تهران فردا (۶ اسفند) ابری همراه با بارش باران و در ارتفاعات بارش برف و مه آلود با حداقل دمای ۱۲ و حداكثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه (۷ اسفند ) نیز ابری همراه با بارش باران گاهی مه آلود و اوایل شب كاهش ابر گاهی با وزش باد با حداقل دمای ۸ و حداكثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع:

1398/12/05
14:32:31
5.0 / 5
4011
تگهای خبر: آسمان , باد , بارش , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه