بارش شدید باران در ۱۰ استان كشور

بارش شدید باران در ۱۰ استان كشور گل سپید: مدیر كل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش شدید باران در 10 استان كشور طی امروز(6 اسفند) از كاهش تدریجی دمای هوا در بعضی مناطق آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار كرد: امروز (۶ اسفند) سامانه بارشی در نیمه غربی كشور فعال است و در نوار غربی، مركز، دامنه های جنوبی البرز بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود. در ارتفاعات البرز و زاگرس مركزی بارش به صورت برف خواهد بود.

مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه از بعد ازظهر با شمالی شدن جریان ها روی دریای خزر بارش و كاهش دما در استان های شمالی شروع می شود و دریا مواج خواهد شد، اشاره كرد: شدت بارش در استان های لرستان، شمال خوزستان، چهار محال و بختیاری، كهگیلویه و بویراحمد، ایلام، غرب اصفهان، كرمانشاه، مركزی، همدان و تهران است. در جنوب استان خوزستان نیز وزش باد شدید دور از انتظار نیست.

ضیاییان اضافه كرد: بامداد فردا (۷ اسفند) گستره فعالیت این سامانه بارشی كل كشور را فرا می گیرد و علاوه بر این مناطق در بعضی مناطق جنوب، مركز، شرق و شمال شرق كشور بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وی با اشاره به این كه به تدریج با كاهش فعالیت این سامانه در نیمه غربی كشور، طی بعدازظهر فردا این سامانه فقط در شمال شرق، شرق و شرق سواحل دریای خزر فعال خواهد بود، اظهار داشت: در نوار شرقی كشور وزش باد شدید وخیزش گرد و خاك پیش بینی می شود. روز پنج شنبه (۸ اسفند) نیز در نوار شرقی كشور وزش باد شدید و بارش پراكنده رخ می دهد و این سامانه بارشی به تدریج از كشور خارج خواهد شد.

به گفته ضیاییان روز جمعه (۹ اسفند) در بیشتر مناطق كشور جوی آرام حاكم است و طی روزهای پنج شنبه و جمعه در نیمه غربی افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.

مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار داشت: بعدازظهر شنبه (۱۰ اسفند) به همراه گذر موج تراز میانی جو در شمال غرب و غرب بارش باران و در دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران و دامنه های زاگرس مركزی در جنوب غرب بارش پراكنده رخ می دهد و در اواخر وقت با نفوذ جریان های شمالی به سواحل دریای خزر در غرب سواحل نیز بارش پراكنده رخ خواهد داد.

وی با اشاره به اینكه پس از ظهر امروز و اوایل فردا (۶و۷ اسفند) در استان های واقع در جنوب غرب كشور وقوع تگرگ و صاعقه دور از انتظار نیست، اظهار نمود: امروز غرب خلیج فارس و طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه كل خلیج فارس مواج است.

ضیاییان درانتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اشاره كرد: آسمان تهران فردا (۷ اسفند) ابری همراه با بارش باران در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید و در اواخر وقت كاهش ابر و كاهش دما با حداقل دمای ۷ و حداكثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و روز پنج شنبه (۸ اسفند) نیز قسمتی ابری همراه با مه صبحگاهی و گاهی وزش باد با حداقل دمای یك و حداكثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع:

1398/12/07
11:57:36
5.0 / 5
3767
تگهای خبر: آسمان , باد , بارش , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه