افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی

افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی به گزارش گل سپید مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با بیان این كه از اواسط هفته آینده غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی افزایش می یابد، اظهار داشت: طی روز یكشنبه (18 اسفند) دمای هوا در بعضی مناطق كشور تا 6 درجه سانتیگراد كاهش پیدا می كند.صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا، با بیان این كه امروز (۱۶ اسفند) در بیشتر مناطق كشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می شود، اظهار نمود: باتوجه به پایداری و سكون نسبی جو، كیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت برای گروه های حساس ناسالم خواهد بود.

وی اضافه كرد: امروز در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان و در پس از ظهر در جنوب خوزستان وزش باد شدید رخ می دهد كه در بعضی ساعات سبب خیزش گرد و خاك در بعضی از این مناطق خواهد شد.

مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با بیان این كه از اواخر امروز با ورود سامانه بارشی بارش خفیف برف و باران در مناطقی از شمال غرب و غرب شروع می شود، اشاره كرد: روز شنبه (۱۷ اسفند) گستره بارش علاوه بر شمال غرب و غرب مناطقی از دامنه های مركزی زاگرس و مركز را در برمی گیرد. روز یكشنبه (۱۸ اسفند) در دامنه های زاگرس مركزی و جنوبی و از پس از ظهر در ارتفاعات جنوب شرق بارش پراكنده رخ می دهد.

به گفته ضیائیان، این سامانه بارشی روز دوشنبه (۱۹ اسفند) در بخش هایی از جنوب شرق سبب رگبار پراكنده باران گاهی با رعد و برق می شود و از اواخر وقت این روز از كشور خارج خواهد شد.

مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با بیان این كه از روز دوشنبه و طی روز سه شنبه (۱۹ و ۲۰ اسفند) باتوجه به پایداری و سكون نسبی هوا افزایش غلظت آلاینده های جوی و كاهش كیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیش بینی می شود، اظهار داشت: از روز یكشنبه (۱۸ اسفند) دمای هوا در شمال غرب، غرب و سواحل شمالی بین ۴ تا ۶ درجه كاهش پیدا می كند.

وی درانتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اشاره كرد: آسمان تهران فردا (۱۷ اسفند) صاف همراه با غبار صبحگاهی و در پس از ظهر نیمه ابری و وزش باد با حداقل دمای ۷ و حداكثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد و روز یكشنبه (۱۸ اسفند) نیز نیمه ابری در بعضی ساعات وزش باد و در پس از ظهر كاهش ابر با حداقل دمای ۸ و حداكثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع:

1398/12/16
21:45:45
5.0 / 5
3598
تگهای خبر: آسمان , باد , بارش , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه