از سوی دانشگاه آزاد مشهد انجام شد

استقرار دستگاه تصویربرداری حرارتی مادون قرمز جهت غربالگری حرارتی در فرودگاه مشهد

استقرار دستگاه تصویربرداری حرارتی مادون قرمز جهت غربالگری حرارتی در فرودگاه مشهد گل سپید: دانشگاه آزاد اسلامی مشهد دستگاه تصویربرداری حرارتی مادون قرمز جهت غربالگری حرارتی و شناسایی افراد مبتلا به تب را در محل فرودگاه بین المللی مشهد مستقر كرده است.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، دكتر مسعود طاهری لاری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی و مشهد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اینكه پیشرفت علمی بایستی با تاكید بر تولید بومی علم، همراه با خودباوری، امید به موفقیت و حركت جهادگونه باشد، اظهار داشت: باتوجه به منویات مقام معظم رهبری و رویكرد دانشگاه آزاد اسلامی در دوره جدید مدیریت، توجه به حل مسائل و مشكلات اجتماعی از اولویت های دانشگاه است. بدین جهت دانشگاه آزاد اسلامی مسئولیت پذیری اجتماعی را جزو وظایف سازمانی و مبتنی بر آموزه های دینی می داند.
وی افزود: یكی از این دغدغه ها كه اخیرا بعنوان مسأله ملی مطرح شده، مراقبت و پیش گیری از درگاه‎های ورودی به شهر مقدس مشهد در مقابله با كرونا ویروس می باشد. بدین سبب دانشگاه آزاد اسلامی مشهد و دو بازوی اجرایی آن یعنی مركز خدمات آزمایشگاهی و تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی و مركز تحقیقات مهندسی پزشكی احساس نیاز را درك كرده و در امتداد حل موضوع اجتماعی و كاهش این دغدغه اعلام آمادگی كردند و برای رفع این مساله تمام ظرفیت و توان خودرا به كار بستند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد اشاره كرد: این دو مركز به كمك نیروهای انسانی متخصص خود به صورت مستمر و شبانه روزی و با مستقر كردن دستگاه تصویربرداری حرارتی مادون قرمز در ترمینال‎های ۱ و ۳ فرودگاه شهید هاشمی‎نژاد مشهد مقدس مبادرت به غربالگری حرارتی و شناسایی افراد مبتلا به تب كردند.
دكتر طاهری لاری درباب كاركرد این دوربین، اظهار نمود: این دوربین به كمك واسط‎های نرم‎افزاری تهیه شده می تواند میزان اندازه دما در هر شی و مكانی را بر اساس فاصله‎اش از آن اندازه‎گیری كند و با رنگ‎های مختلف روی نمایشگر نشان دهد. بدین سبب می توان از این دوربین بمنظور تشخیص محدوده دمایی صورت اشخاص و تشخیص تب بهره برد و درصورتی كه دما بالاتر از مقدار مشخصی باشد، به كاربر سامانه اطلاع داده می شود تا شخص مورد نظر جهت بررسی دقیق تر موضوع ارجاع شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دكتر طاهری درانتها از زحمات و همكاریهای پیوسته و شبانه روزی دكتر محمدعلی خلیل زاده رئیس مركز تحقیقات مهندسی پزشكی و دكتر سیدعابد حسینی رئیس مركز خدمات آزمایشگاهی و تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و دیگر همكارانشان در به ثمر رساندن این پروژه باارزش قدردانی كرد.
منبع:

1398/12/21
15:07:05
5.0 / 5
3497
تگهای خبر: باد , خدمات , دانش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه