علت مرگ نهنگ به گل نشسته در ساحل لیلتین دیلم بررسی می شود

علت مرگ نهنگ به گل نشسته در ساحل لیلتین دیلم بررسی می شود به گزارش گل سپید بوشهر مدیركل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اظهار داشت: كارشناسان علت مرگ نهنگ به گل نشسته در ساحل لیلتین دیلم را بررسی می كنند.


فرهاد قلی نژاد بعد از بازدید از محل به گل نشستن نهنگ براید در ساحل لیلتین شهرستان دیلم بیان نمود: در چند روز اخیر شاهد به گل نشستن یك نهنگ با طول تقریبی ۱۵ متر در ساحل لیلتین دیلم بودیم كه با همكاری دریابانی، سپاه و سایر ارگان ها این نهنگ را به ساحل انتقال دادیم و تا بوی تعفن آن منازل مسكونی را آزار ندهد و در فرصت مناسب اقدامات كارشناسی بر روی لاشه نهنگ صورت گیرد.
وی ادامه داد: این نهنگ از نوع گرمسیری و علت مرگ آن در دست بررسی می باشد، ولی به احتمال مرگ این نهنگ به خاطر كهولت سن و یا برخورد با شناورهای دریایی و صدمه دیدن بدنه نهنگ رخ داده است.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان بوشهر خاطرنشان كرد: بعد از علت یابی مرگ نهنگ، عملیات بیومتری و مسائل اكولوژی را انجام می دهیم و نهنگ را برای پیشگیری از بوی تعفن دفن خواهیم كرد و سپس اسكلت این نهنگ را فیكس و بعد از انتقال به موزه برای تحقیقات جانورشناسی استفاده خواهیم كرد.
به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، قلی نژاد خاطرنشان كرد: نهنگ ها بعنوان بزرگترین پستانداران روی زمین، از رده پستاداران راسته آب بازان هستند كه در محیط های آبی نقش مهمی را در اكولوژی و چرخه غذایی اقیانوس ها و دریاها بازی می كنند.
وی تصریح كرد: امروزه نهنگ ها به سبب آلودگی های دریایی و برخورد با شناورها دریایی در معرض خطر هستند و نیاز است زیستگاه این نهنگ ها شناسایی شود و بعنوان منطقه حفاظت شده دریایی در جهت حفظ این گونه زیستی پرارزش تلاش شود.1398/12/22
23:34:44
5.0 / 5
3444
تگهای خبر: آب , آلودگی , دریا , گونه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه