تلف شدن خرچنگ ها در سواحل قشم

تلف شدن خرچنگ ها در سواحل قشم به گزارش گل سپید هرمزگان رئیس اداره دریایی حفاظت محیط زیست دریایی استان هرمزگان از تلف شدن حدود 250 تا 300 قطعه لاشه خرچنگ از گونه شناگر آبی در سواحل قشم آگاهی داد و اظهار داشت: علت قطعی تلفات خرچنگ ها بعد از بررسی نمونه ها مشخص و اعلام خواهد شد.افشین عسكری در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: پیرو انتشار اخباری در خصوص مرگ ومیر آبزیان در سواحل قشم در فضای مجازی، بلافاصله فرمانده یگان شهرستان قشم با تشكیل سه تیم مجزا، كل سواحل جزیره قشم را مورد پایش قرار دادند.

وی افزود: در این بازدید و بررسی ها مشخص شد در ساحل جنوبی و در نواری به طول ۱۰۰ تا ۱۲۰ متر حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ قطعه لاشه خرچنگ از گونه شناگر آبی تلف شده اند، همین طور یك قطعه لاك پشت سبز نابالغ نیز در بین خرچنگ ها دیده شد.

رئیس اداره دریایی حفاظت محیط زیست دریایی استان هرمزگان با اشاره به اینكه نمونه برداری های آب و نمونه لاشه ها جهت ارسال به آزمایشگاه انجام شد، افزود: مورد قابل توجه این است كه تنها یك گونه خرچنگ خوراكی تلف شده است. درصورتی كه آب بهر دلیلی آلوده باشد باید گونه های دیگر آبزیان نیز در بین لاشه ها مشاهده می شد درحالی كه هیچ آثاری از دیگر گونه آبزیان و ماهیان مشاهده نشده است.

عسكری عنوان كرد: باتوجه به موارد مذكور احتمال بیماری در این گونه از خرچنگ ها نیز مطرح و نمونه لاشه ها جهت بررسی به مركز استان منتقل شد اما سایز لاشه ها این احتمال را نیز كمرنگ می كند، چونكه در صورت بیماری سایزهای متنوعی از یك گونه از بزرگ تا كوچك باید تلف شده باشند درحالی كه تمامی لاشه ها در یك سایز بالغ و بازارپسند مشاهده شدند.

وی با تاكید بر اینكه احتمال صید خرچنگ ها توسط صیادان و تخلیه آن در ساحل به دلیلهای مختلف از فساد محموله گرفته تا نبود مشتری زیاد است، اشاره كرد: علت قطعی تلفات خرچنگ ها بعد از بررسی نمونه ها مشخص و اعلام خواهد شد.

منبع:

1398/12/25
21:40:12
5.0 / 5
3880
تگهای خبر: آب , جزیره , دریا , گونه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه