رشد سه برابری كشف جرایم آغاز به شكار در تهران

رشد سه برابری كشف جرایم آغاز به شكار در تهران گل سپید: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با تشریح عملكرد یگان حفاظت محیط زیست استان تهران و محیط بانان مناطق تحت مدیریت در سال 98 از افزایش سلاح های كشف شده از متخلفان و افزایش كشف جرایم آغاز به شكار در كنار كاهش صید آبزیان در سال قبل آگاهی داد.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، محمدرضا خویشتندار با بیان این خبر اظهار داشت: میزان كشف جرایم آغاز به شكار سال ۹۸ با تعداد ۶۱ عدد در مقایسه با سال ۹۷ با تعداد ۱۹ عدد، رشد بیش از سه برابری داشته و خوشبختانه از این حیث با تلاش و هوشیاری محیط بانان از لطمه به حیات وحش و كشتار آن جلوگیری شده است.
ایشان سپس با اعلان اینكه درباب كشف و ضبط سلاح نیز در سال ۹۸ درمجموع ۲۰۳ قبضه سلاح كشف و ضبط شده است كه در مقایسه با تعداد ۶۲ قبضه سلاح كشف شده در سال ۹۷ این تعداد به بیش از سه برابر رسیده است، اظهار نمود: كشفیات سلاح شامل انواع و اقسام سلاح های شكاری مجاز و غیر مجاز همین طور تیر و كمان و عمده آن در شش ماهه دوم سال كشف و ضبط شده است.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به كاهش قابل توجه میزان صید غیرمجاز آبزیان در سال قبل نسبت به سال ۹۷ اشاره كرد: میزان صید غیرمجاز آبزیان در سال قبل ۵۶۰ و در سال ۹۷ نیز ۱۲۱۷ قطعه بوده كه دلیل آن حضور بیشتر و موثرتر محیط بانان در مناطق تحت مدیریت و دستگیری متخلفان شكار است.
ایشان سپس درباره شكار غیرمجاز پستانداران با اعلان اینكه رشد آماری در میزان شكار در این عرصه در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ وجود نداشته است، اظهار نمود: زنده گیری پرندگان و پستانداران نیز در سال ۹۸ با تعداد ۷۹ عدد نسبت به سال ۹۷ رشد حدود ۸۰ درصدی داشته است.
طبق گزارش روابط عمومی محیط زیست استان تهران، خویشتندار در آخر با اشاره به اینكه تعداد ۲۸۲ نفر متخلف شكار و صید در سال ۹۸ توسط ماموران یگان حفاظت استان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی گشتند، اظهار داشت: برنامه ریزی برای حضور بیشتر و موثرتر محیط بانان در مناطق و افزایش گشت و پایش مناطق تحت مدیریت در دستور كار سال ۹۹ یگان حفاظت استان تهران قرار دارد.
منبع:

1399/01/25
23:11:57
5.0 / 5
3542
تگهای خبر: آب , شكار , مجاز , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه