خائیز باردیگر آتش گرفت بعلاوه فیلم

خائیز باردیگر آتش گرفت بعلاوه فیلم گل سپید: یك فعال محیط زیست باانتشار تصاویر و فیلم هایی از وقوع آتش سوزی مجدد در منطقه حفاظت شده خاییز - منطقه تنگ تكاب- آگاهی داد.محمد داسمه در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: از ساعت ۱۲ امروز (۱۶ تیرماه) آتش سوزی در منطقه تنگ تکاب که یکی از بهترین نقاط منطقه حفاظت شده خائیز است شروع شده و هم اکنون نیز آتش در حال گسترش است.

این فعال محیط زیست با اشاره به حضور در منطقه عنوان نمود که آتش سوزی از دو سمت دریاچه سد مارون و تنگ نیده - منطقه ای که زیستگاه پلنگ است - درحال پیش روی است.

داسمه با اشاره به اینکه این منطقه امن ترین و غنی ترین زیستگاه در منطقه حفاظت شده خاییز است و گونه های مختلفی همچون کل و بز وحشی، پلنگ، کاراکل و... در آن زندگی می کنند، از دولت و مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست درخواست نمود که به سرعت برای خاموش کردن آتش خاییز اقدام نمایند و نیروی انسانی و تجهیزات لازم را تامین و ارسال نمایند.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، این دومین بار طی یک ماه اخیر است که منطقه حفاظت شده خائیز در آتش می سوزد. کوروش کیانی - مدیرکل منابع طبیعی خوزستان - قبل از این گفته بود که در مهار آتش سوزی خائیز در خرداد ماه تعلل شد و این مساله موجب گسترش آتش در منطقه شد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4 video/mp4


منبع:

1399/04/16
20:54:10
5.0 / 5
2929
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه