مدیركل حقوقی سازمان محیط زیست:

ارتفاع پلاك وقفی دماوند بیش از ۴۰۰۰ متر است

ارتفاع پلاك وقفی دماوند بیش از ۴۰۰۰ متر است به دنبال انتشار اخباری در خصوص وقف قسمتی از كوه دماوند، مدیر كل دفتر حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: محدوده ای كه هم اكنون مورد اختلاف سازمان اوقاف و سازمان جنگل ها است، ارتفاعی بیش از 4000 متر دارد و تابحال هیچ مرجعی نتوانسته برای این منطقه سند مالكیت بگیرد.داور نامدار در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: موضوع وقف قسمتی از کوه دماوند زمانی عنوان شد که همکاران ما در اداره منابع طبیعی استان مازندران برای تهیه نقشه کاداستر و ستاندن سند مالکیت به اداره ثبت استان مراجعه کردند و متوجه شدند که دو پلاک از ۱۱ پلاک منطقه دماوند مشکلاتی در حوزه سوابق ثبتی موقوفه دارد.

مدیرکل دفتر حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه کوه دماوند بعنوان یک اثر طبیعی ملی شناخته می شود و از اهمیت حفاظتی بالایی برخوردار است، اشاره کرد: قسمتی از این محدوده ای که هم اکنون مورد اختلاف بین اوقاف و سازمان جنگل ها است در محدوده اثر طبیعی ملی دماوند است و ارتفاعی بیش از ۴۰۰۰ متر دارد.

نامدار افزود: نظر سازمان اوقاف این است که این مشکل در چارچوب کارگروه هایی که بین آنها و سازمان جنگل ها وجود دارد، حل می شود. امیدواریم این اتفاق رخ دهد و اراضی کوه دماوند ملی اعلام شوند. در غیر این صورت ما و سازمان جنگل ها موضوع وقف کوه دماوند را بوسیله دستگاه قضا پیگیری می نماییم.

وی اشاره کرد: تابحال هیچ مرجعی نتوانسته برای منطقه ای از دماوند که حالا مورد ادعا است سند مالکیت بگیرد حتی سازمان اوقاف نیز سند مالکیت ندارد و برمبنای ادعایی که وجود دارد یک دستور قضایی و یک مدرک قضایی در مورد وقفیت این نقطه وجود دارد. بدین جهت اداره ثبت استان مازندران نتواسته است که برای سازمان جنگل ها سند مالکیت صادر کند.

مدیرکل دفتر حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست در آخر اظهار نمود: چنانچه اختلافات بین مالکیت قسمتی از کوه دماوند حل نشود سازمان جنگل ها می تواند به اعتبار اینکه قسمتی از این عرصه در محدوده اثر طبیعی ملی دماوند است، اقدامات قانونی لازم را انجام دهد.
1399/05/07
15:22:04
5.0 / 5
2419
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه