وقوع رگبارهای تابستانه در بعضی مناطق كشور

وقوع رگبارهای تابستانه در بعضی مناطق كشور مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به وقوع رگبارهای تابستانه در بعضی استان های كشور طی سه روز آینده اظهار داشت: بارش فردا (۹ مرداد) در استان های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی شدت بیشتری دارد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: امروز (۸ مرداد) در بعضی مناطق شمال غرب، استان های گیلان و مازندران، دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین و البرز و در ارتفاعات زاگرس مرکزی طی ساعات بعد ازظهر رشد ابر، رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد.

وی افزود: فردا (۹ مرداد) در شمال غرب، سواحل شمالی، دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز و تهران، سمنان و خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی وقوع رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیشبینی می شود.

ضیاییان با اشاره به اینکه رگبار و رعد و برق در استان های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی شدت بیشتری دارد، اظهار داشت: طی دو روز آینده در غرب هرمزگان، ارتفاعات غربی فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و لرستان طی ساعات بعد ازظهر رشد ابر، رگبار پراکنده و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید خواهیم داشت.

به گفته ضیاییان روز جمعه (۱۰ مرداد) در سواحل شمالی کشور بارش ها ادامه دارد و در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان و در استان های مرکزی، قم و شمال اصفهان هم بارش پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد.

وی اضافه کرد: روز شنبه (۱۱ مرداد) در استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران، دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان و در بعضی نقاط استان خراسان رضوی بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه طی ساعات بعد ازظهر روز جمعه و شنبه (۱۰ و ۱۱ مرداد) در جنوب سیستان بلوچستان و برخی مناطق استان هرمزگان هم رشد ابر همراه با رگبار و رعد و برق پیشبینی می شود، اظهار نمود: طی ساعات بعد ازظهر روز یکشنبه (۱۲ مرداد) در شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات استان های هرمزگان و فارس رشد ابر و بارش پراکنده رخ می دهد و سایر مناطق آسمانی صاف خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۹ و ۱۰ مرداد) در نوار شمالی کشور کاهش موقتی دما بین ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود، اظهار داشت: دریای خزر هم طی این دو روز مواج خواهد بود همینطور طی پنج روز آینده در نوار شرقی کشور بخصوص منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیشبینی می شود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده خاطرنشان کرد: آسمان تهران فردا (۹ مرداد) نیمه ابری در بعضی ساعات افزایش باد با احتمال بارش پراکنده و رعد و برق با حداقل ۲۴ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و پس فردا (۱۰ مرداد) هم نیمه ابری و در بعضی ساعات افزایش ابر همراه با بارش پراکنده و با احتمال رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۲۴ و دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
1399/05/08
15:08:06
5.0 / 5
2036
تگهای خبر: آسمان , باد , بارش , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه