احتمال بارش باران در بعضی نقاط كشور

احتمال بارش باران در بعضی نقاط كشور به گزارش گل سپید مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی می گوید: امروز-جمعه (۱۰ مرداد) در استان های ساحلی خزر، ارتفاعات شمال شرق، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مركزی و استانهای واقع در دامنه های زاگرس مركزی رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیشبینی می شود.


صادق ضیائیان در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در روز جمعه (۱۰ مرداد) در استان های ساحلی خزر، ارتفاعات شمال شرق، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و استانهای واقع در دامنه های زاگرس مرکزی رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیشبینی می شود، اظهار داشت: دریای خزر هم در این روز مواج است.
وی با اشاره به اینکه در روز جمعه کاهش نسبی دما در استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی را خواهیم داشت، اضافه کرد: در روز شنبه (۱۱ مرداد) در بعضی نقاط شمال غرب، نواحی غربی و مرکزی خزر، دامنه های جنوبی البرز مرکزی و روز یکشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی، اردبیل و ارتفاعات آذربایجان های شرقی و غربی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیشبینی می شود.
به قول مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی، همینطور در ایام جمعه تا یکشنبه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در بعضی نقاط استان های فارس، هرمزگان، کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیشبینی می شود.
ضیائیان با اشاره به اینکه از روز شنبه تا دوشنبه هفته آینده افزایش نسبی دما در استان های ساحلی خزر و اردبیل رخ خواهد داد، اظهار داشت: از بعدازظهر دوشنبه و روز سه شنبه در این مناطق کاهش دما، بارندگی و وزش باد پیشبینی می شود.
بنابر اظهارات مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی، در شرق کشور هم طی روزهای آتی همچنان وزش باد شدید و گرد و خاک پدیده غالب است.
او در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده خاطرنشان کرد: آسمان تهران فردا (11 مرداد ماه) نیمه ابری در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتی گراد و در روز یکشنبه (۱۲ مردادماه) هم صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتی گراد پیشبینی می شود.
منبع:

1399/05/10
15:34:15
5.0 / 5
2509
تگهای خبر: آسمان , باد , بارش , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه