گزارش گل سپید؛

واحدهای آبكاری به خارج تهران منتقل می شوند

واحدهای آبكاری به خارج تهران منتقل می شوند گل سپید: برخورد با مشاغل مزاحم و صنایع آلاینده در سطح شهر تهران در دستور كار قرار گرفته و 35 هزار رای درباب مشاغل مزاحم در تهران صادر گردیده است و واحدهای آبكاری هم باید از تهران بیرون بروند.خبرگزاری مهر؛ گروه جامعه: رئیس اداره محیط زیست شهر تهران روز گذشته از ثبت بیشترین شکایات مردمی در حوزه محیط زیست در مناطق ۳، ۱۸، ۱۹ و ۲۱ شهر تهران آگاهی داد و اظهار داشت: برمبنای بررسی به عمل آمده از شکایت های محیط زیستی واصله چهار ماهه ابتدای امسال، بیشترین شکایت ثبت شده مربوط به پسماند، ساخت و ساز غیرمجاز می باشد و مشاغل و صنوف مزاحم مانند آبکاری ها هم بعنوان یکی دیگر از عوامل آلوده کننده محیط زیست تهران از موضوعات شکایت بوده اند و ساماندهی آنها بسیار حائز اهمیت می باشد.
وی گفت: بدین جهت مکاتباتی با شرکت ساماندهی مشاغل شهر برای حل معضل ناشی از فعالیت این واحدها انجام گرفته است.
فاطمه برنا امروز در گفت و گو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه چون این صنایع با توسعه بی ضابطه و شلخته ای در سطح شهر بویژه مناطق جنوبی تهران پراکنده شده اند، برمبنای بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها، این نهاد موظف به برخورد با صنایع و مشاغل مزاحم در سطح شهر تهران است، اظهار داشت به جز مشاغلی که آلودگی شأن سبب تخریب محیط زیست می شود اصراری به جمع شدن صنایعی که دامنه فعالیتشان به داخل شهر کشیده شده اند نداریم.
۲۲ واحد آبکاری و ۳۵۰ واحد کارواش فعال در شهر تهران نیازمند نظارت
برنا با اشاره به اینکه ۲۲ واحد آبکاری در مناطق جنوبی تهران مشغول به فعالیت است، اشاره کرد: آلودگی آبکاری ها تأثیر مستقیمی بر روی منابع آب دارد و بنا بر این برنامه جمع آوری آنها در دستور کار قرار گرفته است. و در این زمینه با شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل رایزنی کرده ایم.
رئیس اداره محیط زیست شهر تهران کارواش ها را از دیگر مشاغل آلوده کننده محیط زیست پایتخت برشمرد و اظهار داشت: بیش از ۳۵۰ واحد کارواش به صورت رسمی در تهران در حال فعالیت اند که با توجه به این که آلودگی های فعالیتشان را به منابع آبی زیرزمینی منتقل می کردند از شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری خواستیم نظارت بیشتری بر کارهای آنها داشته باشد و خوشبختانه خیلی از این واحدها به سمت وصل شدن به شبکه فاضلاب اگوی شهری حرکت کرده اند.
وی از پیشنهاداتی هم به شهرداری برای ساماندهی مشاغل آلاینده در منطقه خلازیر آگاهی داد.
سیدعلی مفاخریان مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران نیز در این زمینه به خبرنگار مهر اظهار داشت: برمبنای وظیفه قانونی شهرداری ما با هر کدام از موضوعات فعالیتی که ایجاد مزاحمت داشته باشد چه به شکل انتفاعی و چه موضوعات زیست محیطی مثل انتشار بوی نامطبوع، سروصدا، و… برخورد می نماییم.
وی با تاکید بر اینکه همه شهروندان می توانند برای حل معضلات فضای پیرامونی خود با سامانه ۱۳۷ تماس بگیرند، اظهار داشت: برمبنای بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها این شرکت موظف به برخورد با مواردی هست که ایجاد مزاحمت برای شهروندان داشته باشد.
توقف فعالیت کارخانه سیمان تهران
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران با اشاره به اینکه ۷۰ هزار مورد طرح شکایت بر طبق این قانون به ثبت رسیده و همچون مصادیق مزاحمت محسوب شده است، گفت: ۳۵ هزار مورد از این تعداد مربوط به آرای قدیمی بوده و ۳۵ هزار مورد جدید در سطح مناطق شهر تهران به ثبت رسیده است.
وی صنوف مزاحمی که عمدتاً در مناطق حاشیه ای تهران وجود دارند، همچون آبکاری، صافکاری را از بیشترین موضوعات این طرح شکایت ها برشمرد و اظهار داشت: برای عمده این طرح شکایت ها رأی صادر گردیده است و بسیاری از این صنایع همچون اوراقچی ها، انبارهای مواد شیمیایی، برخی آبکاری ها، کوره پزخانه ها به خارج شهر منتقل شده اند.
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران همین طور از دیگر رای های صادره درباب صنایع مزاحم را مربوط به توقف فعالیت برای کارخانه سیمان تهران دانست و اظهار داشت: فعالیت این کارخانه به مدت ۳۰ سال متوقف شده است.
وی اشاره کرد: پلاک های کوچک تر هم با طرح شکایت رصد می شوند.


1399/05/29
22:35:04
5.0 / 5
2263
تگهای خبر: آب , آلودگی , زیست محیطی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه