رییس اداره محیط زیست تهران:

بیشترین سهم شكایات محیط زیستی مربوط به مناطق 3، 18، 19 و 21 است

بیشترین سهم شكایات محیط زیستی مربوط به مناطق 3، 18، 19 و 21 است به گزارش گل سپید رئیس اداره محیط زیست شهر تهران اظهار داشت: بر طبق بررسی به عمل آمده از شكایت های محیط زیستی واصله چهار ماهه ابتدای امسال، بیشترین شكایت ثبت شده مربوط به مناطق 3، 18، 19 و 21 تهران بوده است.


به گزارش گل سپید به نقل از مهر، فاطمه برنا با اعلان اینکه طبق بررسی آمارها در این رابطه، آلودگی های هوا و صوت بیشترین سهم در میزان آلودگی مناطق ۲۲ گانه تهران را به خود مختص کرده است، اضافه کرد: پسماند، ساخت و ساز غیرمجاز از دیگر موضوعات مورد شکایت شهروندان در ضمن این مدت بوده است. وی با اشاره به اینکه متاسفانه مشاغل و صنوف مزاحم مانند آبکاری ها بعنوان یکی دیگر از عوامل آلوده کننده محیط زیست تهران محسوب می شوند و ساماندهی آنها بسیار حائز اهمیت می باشد، گفت: بدین جهت مکاتباتی با شرکت ساماندهی مشاغل شهر برای حل معضل ناشی از فعالیت این واحدها انجام گرفته است. برنا اشاره کرد: امیدواریم با تعامل و همکاری دستگاه های مرتبط و همین طور نقش موثر بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها در این امور به نتیجه مطلوب و مدنظر برسیم.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران در ادامه با اعلان اینکه در بررسی های انجام شده برای برخی از واحدهای آلاینده اخطاریه زیست محیطی صادر شد، اظهار داشت: بعد از اختتام مهلت مندرج در اخطاریه و در صورت عدم رفع آلودگی با پیگیری های حقوقی با واحد متخلف برخورد قانونی صورت می گیرد. برنا همین طور اشاره کرد: در پاره ای از شکایات همچون نشت فاضلاب و آلودگی آب نیز بعد از بررسی اولیه توسط کارشناسان محیط زیست، موضوع برای اقدام قانونی به شرکت آب و فاضلاب اعلام و پیگیری لازم انجام می شود.


منبع:

1399/05/30
11:14:11
5.0 / 5
2302
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه