رئیس فراكسیون محیط زیست مجلس در دیدار با مدیركل محیط زیست شهرداری تهران تأكید كرد:

اظهار نظرها در مورد منبع انتشار بوی نامطبوع جنوب تهران كارشناسی نیست

اظهار نظرها در مورد منبع انتشار بوی نامطبوع جنوب تهران كارشناسی نیست به گزارش گل سپید رئیس فراكسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اظهارات در مورد جابه جایی مجتمع دفع و پردازش آرادكوه بعنوان منشا بوی نامطبوع جنوب تهران اظهار داشت: جابه جایی آرادكوه  نیازمند كار كارشناسی و بررسی همه جانبه زیست محیطی است.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، سیمه رفیعی، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک با مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار، ضمن قدردانی از اقدامات زیست محیطی صورت گرفته در شهرداری تهران اظهار داشت: معتقدم محیط زیست مقوله ای است که باید قلباً به آن اعتقاد داشت و در راه بهبود و حفظ محیط زیست حرکت کرد.

وی با اشاره به اینکه تهران بعنوان ام القری جهان اسلام، بیشترین مشکلاتش ریشه در مسائل زیست محیطی دارد، خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی این آمادگی را دارد که در موضوعات زیست محیطی ورود کرده و همکاری لازم را در این حوزه با مجموعه مدیریت شهری تهران داشته باشد.

رئیس کمیسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست در رسیدگی به موضوعات و مشکلات زیست محیطی کشور، خاطرنشان کرد: سازمان حفاظت محیط زیست بیشتر شبیه یک سازمان تشریفاتی است که بعضاً کوچک ترین وظایف خویش را بعنوان نهاد بالادستی در قبال موضوعات محیط زیستی فراموش کرده است.

رفیعی در پاسخ به پیشنهاد اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در خصوص تفویض وظایف تصدی گری سازمان حفاظت محیط زیست به شهرداری های کلان شهرها تاکید کرد: بعنوان رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس اعتقاد دارم وظایف تصدی گری سازمان حفاظت محیط زیست می تواند به شهرداری ها واگذار شود و حتما این مورد را در مجلس پیگیری خواهم کرد.
شهرداری تهران پیشنهادات خویش را جهت بررسی چالش های قانون هوای پاک عرضه کند
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هوای پاک بعنوان یک مطالبه مردمی مطرح است و معتقدم قانون هوای پاک، قانون آلودگی خاک و قانون حفاظت از تالاب ها، سه اقدام مهم و تأثیرگذار مجلس دهم بوده است، اظهار داشت: متأسفانه قانون هوای پاک، ابزارهای لازم و ضمانت اجرایی ندارد و ازاین رو، از شهرداری تهران می خواهم به منظور بررسی چالش های موجود در قانون هوای پاک، مجلس را همراهی کرده و پیشنهادات خویش را به مجلس عرضه کند.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به مبحث بوی نامطبوع مسیر فرودگاه اظهار داشت: متأسفانه در مبحث منبع انتشار بوی نامطبوع تهران، صرفا بر مبنای ادله احتمالات و تخمین ها اظهار نظر می شود؛ چون که سازمان حفاظت محیط زیست حتی یک دستگاه آنالیز بو ندارد و در این سال ها هم اقدامی برای تهیه دستگاه مذکور از جانب این سازمان صورت نگرفته است.

به گفته وی، اظهار نظرهای مطرح شده در مورد جابه جایی مجتمع دفع و پردازش آرادکوه بعنوان منبع انتشار بوی نامطبوع در جنوب تهران، بسیار غیر کارشناسی و بر مبنای احتمالات است و می طلبد که بررسی های کارشناسی دقیق تری در این خصوص صورت گیرد.

به گزارش اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، رفیعی در ادامه با اشاره به اهمیت بهینه سازی مصرف انرژی، خواهان نگاه کلان به این مقوله شد و اظهار نمود: می توان بعنوان یک پیشنهاد ملی، اجرای طرح محله های سبز را در سطح کشور پایه گذاری و اجرا کرد.

منبع:

1399/07/16
14:12:38
5.0 / 5
2283
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه