امسال؛

طرح های سخت افزاری ستاد احیای دریاچه ارومیه خاتمه می یابد

طرح های سخت افزاری ستاد احیای دریاچه ارومیه خاتمه می یابد دبیر كارگروه ملی احیای دریاچه ارومیه و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: تمامی كارها و طرح های سخت افزاری ستاد احیای دریاچه ارومیه، سال جاری تمام می شود.به گزارش گل سپید به نقل از ستاد احیای دریاچه ارومیه، عیسی کلانتری بامداد چهارشنبه در جریان بازدید از رودخانه گدار نقده اظهارکرد: باید تا سال ۱۴۰۶، از برنامه های احیای دریاچه ارومیه حمایت لازم صورت گیرد.
وی با اشاره به دریاچه ارومیه چهار سال پیش تقریباً خشک شده بود اضافه کرد: الان با عنایت به این که کم آب ترین فصل سال است، ۴.۳ میلیارد مترمکعب آب در دریاچه وجود دارد.
کلانتری طبق آخرین بررسی صورت گرفته از کف، عمق دریاچه به میزان ۳۵ سانتی متر افزایش یافته است بیان نمود: این در شرایطی است که هنوز آب های حاصل از بارش های پاییزی به دریاچه ارومیه نرسیده و فقط آب حاصل از صرفه جویی در بخش کشاورزی به دریاچه روانه شده است.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم حفاظت مستمر از دریاچه ارومیه، مالک اصلی دریاچه را محیط زیست اعلام نمود و افزود: وظایف ستاد احیا از مرداد سال آینده به مرکز آینده پژوهی واگذار می شود و این مرکز مستقل خواهد بود که هیأت علمی و اجرایی و محیط بان برای خود خواهد داشت.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از روز گذشته، سه شنبه جهت بررسی وضعیت طرح های احیای دریاچه ارومیه به آذربایجان غربی سفر کرده است.
بازدید از تونل انتقال آب، وضعیت آب موجود در دریاچه و همینطور آخرین اقدامات انجام شده در حوزه احیا همچون برنامه های کلانتری در مسافرت ۲ روزه به ارومیه و آذربایجان غربی بوده است.


منبع:

1399/07/18
21:47:13
5.0 / 5
1752
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه