تداوم آلودگی هوای پایتخت طی امروز

تداوم آلودگی هوای پایتخت طی امروز گل سپید: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، الان (20 آذر ماه) کیفیت هوای پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است و تداوم این شرایط تا اواخر وقت دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آنست که در اولین ساعات امروز ( ۲۰ آذر ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

طی روز با عدم وزش باد مؤثر شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد. همین طور در اواخر وقت با افزایش ترافیک شبانگاهی و حاکمیت جو نسبتا پایدار پیش بینی می شود در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

افزایش نسبی تندی باد تا بامداد فردا (۲۱ آذر ماه) همراه با کاهش ترافیک در روز تعطیل، کاهش غلظت آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت.

برقراری جو نسبتا آرام طی روز موجب تجمع آلاینده ها و احتمال کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهد شد. تداوم این وضعیت جوی تا اواخر وقت فردا (۲۱ آذر ماه) همراه با افزایش تردد خودرو ها سبب افزایش غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق خواهد شد و به تبع آن کیفیت هوا در بعضی مناطق در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۱۳۱ بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۲۶ است و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع:

1399/09/21
12:57:16
5.0 / 5
1358
تگهای خبر: آلودگی , باد , تردد , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه