انجام عملیات بیابان زدایی در ۱۲ هزار هكتار از اراضی جنوب غرب پایتخت

انجام عملیات بیابان زدایی در ۱۲ هزار هكتار از اراضی جنوب غرب پایتخت به گزارش گل سپید سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ملارد اظهار داشت: با هدف تقویت و افزایش پوشش گیاهی، کنترل فرسایش بادی، جلوگیری از پیشروی بیابان و تثبیت شن های روان، تا حالا 12هزار و 500هکتار عملیات بیابان زدایی و احیای مراتع در اراضی جنوب غرب پایتخت واقع در منطقه اخترآباد این شهرستان انجام شده است.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا سیدعلی عظیمیافزود: عملیات بیابان زدایی و احیای مراتع با کاشت گونه های آتریپلکس و تاغ و در چارچوب طرح های بیابان زدایی و تثبیت شن های روان، ترسیب کربن، بهبود و اصلاح مراتع و عملیات بیولوژیک آبخیزداری انجام شده است.

وی افزود: از آنجائی که اراضی بیابانی منطقه اخترآباد شهرستان ملارد یکی از کانون های اصلی تولید گرد و غبار به شمار می آید و بعنوان تهدیدی جدی برای ساکنان منطقه همینطور پایتخت مطرح است، اجرای طرح های بیابان زدایی در سطح این شهرستان ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ملارد ضمن اشاره به اینکه این شهرستان دارای حدود ۷۰هزار هکتار عرصه های ملی است، اظهارکرد: با عنایت به بیابانی بودن و با احتساب اقداماتی که تابحال انجام گرفته است، این شهرستان حدود 8000 هکتار دیگر قابلیت اجرای طرح های بیابان زدایی را دارد.

عظیمی با اشاره به اینکه فعالیتهای بیابان زدایی در ایجاد امنیت اراضی کشاورزی، تأسیسات و ساکنان از اهمیت بسزایی برخوردار است، بر تداوم این گونه فعالیت ها تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران وی از اجرای عملیات بوته کاری و نهال کاری در سطح ۱۵۵هکتار از اراضی بیابانی شهرستان ملارد امسال نیز خبرداد.

منبع:

1399/10/06
22:54:26
5.0 / 5
1438
تگهای خبر: آب , باد , كشاورزی , گونه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه