اعلام میزان آلایندگی صنایع به صورت بلادرنگ با دستگاه پژوهشگران كشور

اعلام میزان آلایندگی صنایع به صورت بلادرنگ با دستگاه پژوهشگران كشور گل سپید: تعدادی از محققان یکی از شرکت های دانش بنیان دستگاهی برای سنجش میزان آلاینده های کارخانه ها ارائه کردند که بگفته آنها این دستگاه قادر می باشد به صورت لحظه ای و با دقت بالا میزان آلاینده های تولیدی را به اپراتور اعلام نماید.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، علیرضا نورپور، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اولین دستاورد دانش بنیان این شرکت را دستگاه غبارسنج دودکش، برای اندازه گیری و کمک به ارائه راهکارهای کاهش آلایندگی کارخانه ها عنوان نمود و اظهار داشت: میزان آلایندگی کارخانه ها باید به صورت دوره ای پایش شود که دستگاه گازسنج دودکش قابل حمل این شرکت می تواند غلظت گازهای آلاینده خروجی از این دودکش ها را با دقتی بالا بسنجد. این میزان با تحلیل ها و مطالعات بعدی، به اصلاح منشأ تولید آلاینده و در نهایت کاهش آلودگی هوا منجر می شود.
وی سنجش میزان آلاینده ها به صورت لحظه ای و با دقتی بالا را از مزایای این دستگاه دانست و اشاره کرد: علاوه بر تولید بومی دستگاه های گازسنج و غبارسنج محیطی که مولفه های زیست محیطی را سنجش و تحلیل می کنند، توانستیم دستگاه سنجش ذرات معلق را که به دو روش آنلاین و ثقلی این سنجش را انجام می دهد، در کشور تولید نماییم. از این تجهیز دانش بنیان برای سنجش آلایندگی، بررسی تاثیر آن روی محیط زیست و موجودات زنده استفاده می شود و در شکل های قابل حمل و ایستگاهی با هزینه ای بسیار پایین تر از نمونه خارجی به بازار عرضه شده است.
نورپور با اشاره به تولید ایستگاه های شهری سنجش آلودگی هوا اظهار داشت: این دستگاه جایگزین بسیار کارآمدی برای ایستگاه های شهری است که بسیار گرانقیمت هستند و واردات تجهیزات و نگهداریشان، هزینه های بسیار هنگفتی به دنبال دارد. با این تجهیز می توان به شکلی کارآمدتر، ارزان تر، چابک تر و مطابق با استانداردهای روز جهانی، آلودگی هوا و ذرات معلق را سنجید.
برمبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، مدیرعامل این شرکت از به روزرسانی و تولید بومی محصولاتی مانند تصفیه هوای خانگی و صنعتی با بهره گیری از فناوری های پیشرفته چون فیلترهای نانو در این شرکت آگاهی داد و تصریح کرد: در حوزه کاهش آلاینده های شهری، دستگاه فیلتراسیون هودهای صنعتی را عرضه کردیم. این دستگاه آلاینده های خروجی را با کارایی بالای ۹۰ درصد جذب می کند و به شکلی کارآمد می تواند موجب کاهش آلودگی هوای ناشی از صنایع و کارخانه ها شود.
منبع:

1399/10/20
22:39:54
0.0 / 5
1163
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه