صدور ۹۳ پروانه ویژه شكار كل و قوچ وحشی امسال

صدور ۹۳ پروانه ویژه شكار كل و قوچ وحشی امسال به گزارش گل سپید مدیر کل حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: امسال در چهار قرق اختصاصی روباز، چهل گزی، دُربید در استان یزد و منصور آباد در استان کرمان 93 پروانه شکار کل و قوچ وحشی صادر می شود.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا شهاب الدین منتظمی اظهارکرد: در سال ۱۳۹۹ برمبنای سرشماری های انجام پذیرفته، بنا به درخواست مدیران قرق های اختصاصی برای تامین قسمتی از هزینه های حفاظت و مدیریت قرق ها در امتداد بهره برداری پایدار با تایید ادارات کل حفاظت محیط زیست استان های کرمان و یزد و بررسی در کمیته فنی معاونت محیط طبیعی سازمان تصمیم به صدور پروانه شکار گرفته شد.

مدیرکل دفتر حفاطت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: تعداد پروانه شکار صادره برای کل وحشی ۶۰ قطعه و قوچ وحشی ۳۳ قطعه در نظر گرفته شده و از این مقدار پروانه صادره ۳۰ درصد در اختیار شکارچیان داخلی و بومی و ۷۰ درصد مابقی پروانه های شکار با مسئولیت قرق داران در نظر گرفته شده است که نظارت بر واگذاری پروانه های شکار با ادارات کل حفاظت محیط زیست کرمان و یزد است.

وی در ادامه اظهار داشت: اقداماتی حفاظتی و دستورالعمل صدور پروانه شکار کل و قوچ وحشی در قرق ها که باید توسط قرق داران و ادارات کل حفاظت محیط زیست استانها اجرا شود نیز ابلاغ گردیده است.

مدیرکل دفتر حفاطت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست افزود: به صورت کامل و مستمر بر عملکرد قرق ها نظارت شده است و صدور پروانه شکار در صورت تخلف احتمالی متوقف خواهد شد.

منتظمی اشاره کرد: با بررسی آمارهای سرشماری وضعیت حفاظتی و اقدامات صورت گرفته در قرق ها سهمیه ۹۳ پروانه شکار به چهار قرق منصورآباد کرمان، چهل گزی، روباز و دُربید در استان یزد تعلق گرفته است و برای جاشلوبار استان سمنان پروانه شکاری صادر نخواهد شد.

وی درباره وظایف مدیران قرق های اختصاصی اظهار داشت: همه مدیران قرق های اختصاصی مکلف شدند تا ظرفیت برد قرق های اختصاصی را بررسی و نتیجه آنرا به ادارات کل حفاظت محیط زیست استان مربوطه اعلام کنند تا مبنای برنامه ریزی های آتی مدیریت حیات وحش در محدوده قرق اختصاصی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، منتظمی در آخر اظهارکرد: سیاست سازمان تقویت قرق های اختصاصی و استفاده از حفاظت مشارکتی در امر حفظ تنوع زیستی همراه با بهره برداری پایدار جوامع محلی از اکوسیستم است.

منبع:

1399/11/02
23:31:32
0.0 / 5
1458
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه