شاخص آلودگی هوا در كانال ۱۵۰

هوای تبریز برای تمامی گروه های سنی ناسالم شد

هوای تبریز برای تمامی گروه های سنی ناسالم شد به گزارش گل سپید مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی اظهار داشت: هوای تبریز بعداز دو روز پی در پی ناسالم بودن برای گروه های حساس، امروز برای تمامی گروه های سنی ناسالم شد.حسن عباس نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: میزان ذرات معلق در هوا و شاخص کیفیت لحظه ای هوای تبریز در زمان حاضر ۱۵۳ ppm است.
وی اضافه کرد: باید کودکان و بیماران قلبی و ریوی از حضور در مکان های باز اجتناب کنند و مردم هم از خودرو های شخصی استفاده نکنند تا همچون چند روز گذشته وضعیت هوا به وضعیت سالم برسد. امیدواریم شهروندان با رعایت نکات زیست محیطی و استفاده نکردن از خودرو های شخصی درجهت کاهش شاخص آلودگی هوای تبریز گام بردارند.
وی اضافه کرد: مردم از ترددهای غیرضروری و فعالیت طولانی در فضای باز باید اجتناب کنند. در دو روز گذشته هم هوا برای تمامی گروه های سنی ناسالم بود.
براساس شاخص آلودگی هوا، این شاخص از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم، ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا (AQI) یا شاخص آلودگی هوا (PSI) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند، تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را سطوح مختلف نمایش می دهد.


منبع:

1399/11/08
15:40:24
0.0 / 5
1220
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه