معاون مشاركت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست عنوان كرد

تلاش سازمان محیط زیست برای تعامل سازنده با سمن ها

تلاش سازمان محیط زیست برای تعامل سازنده با سمن ها به گزارش گل سپید معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به تلاش این سازمان برای تعامل سازنده با سمن ها اظهار داشت: باید بتوان با تصمیم گیری درست از توانمندی سمن ها استفاده کرد.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، ژیلا آقایی -معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست - در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با تکیه بر اینکه تلاش زیادی برای تعامل سازنده با سمن ها و تصمیم گیری درست در جهت استفاده از توانمندی های آنها صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: حوزه آموزش همگانی از بهمن ماه سال قبل به دفتر مشارکت های مردمی سپرده شد. الان هم به صورت هفتگی یک مطلب محیط زیستی به شهرداری برای انتشار ارسال می شود و نیازسنجی آموزش همگانی از دیگر کارهای پیگیری شده دفتر بود که امیدوارم ادامه پیدا کند.

در ادامه این مراسم ابوالقاسم موسوی - مدیرکل جدید دفتر مشارکت های مردمی و مسئولیت اجتماعی - با تکیه بر اهمیت مبحث مسئولیت های اجتماعی اظهار داشت: می توانیم موارد مورد نظر را از دستگاههای اجرایی مطالبه نماییم همینطور ما باید تکلیف خویش را در حوزه مشارکت مردمی بدانیم و این امر زمانی امکان پذیر است که حوزه های تخصصی کار خویش را درست انجام دهند. بعد از آن می توان از مردم انتظار همکاری داشت.

موسوی ضمن اشاره به خوب بودن کیفیت در بخش نیروی انسانی اظهار نمود: باید کار ستادی صورت گیرد. هر کارشناس درگاهی برای مدیریت استان ها در حوزه ای است که فعالیت می نمایند. جایگاه کارشناسان ما ملی است و بر همین مبنا استان ها هم انتظاراتی دارند.

وی افزود: شناساندن مضامین محیط زیستی به جامعه کار برزگی است و همه استان های ما باید همکاری کنند. ما سیاستگذاری می نماییم، کمک فکری می دهیم و استان ها باید کار کنند.

مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی و مسئولیت اجتماعی با تکیه بر اهمیت مبحث سمن ها و سازمان های مردم نهاد اظهار نمود: با عنایت به نگران کننده بودن شرایط کرونا، باید روش های جدید برای رسیدگی به مأموریت ها درنظر بگیریم و نباید به علت این بیماری مأموریت ها نادیده گرفته شود.

موسوی تصریح کرد: اگر می خواهیم موفق شویم باید از خانواده محیط زیست و خودمان شروع نماییم. اگر بتوانیم مشارکت را ابتدا میان همکاران پیش ببریم قدم مثبتی برداشته ایم اما لازم است که همکاران ما و خانواده آنها هم با مشارکت بیگانه نباشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، او در آخر اظهار داشت: در خیلی از حوزه ها پتانسیل و جای کار وجود دارد که می توان از توانایی های موجود بهره برد.

منبع:

1399/11/09
12:13:13
0.0 / 5
1117
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه