۱۵ میلیون زنبور، قربانی قوانین برگزیت

۱۵ میلیون زنبور، قربانی قوانین برگزیت گل سپید: یک زنبوردار انگلیسی که در کوشش برای آوردن 15 میلیون زنبور عسل به این کشور است، می گوید به او گفته شده که احیانا به سبب قوانین برگزیت این زنبورها توقیف و سوزانده می شوند.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، پاتریک مورفت، مدیر یک شرکت تجهیزات زنبور عسل می خواهد این نوزادان زنبور ایتالیایی را به تجارت خود در «کنت» وارد کند و از این طریق به گرده افشانی محصولات باارزش کشاورزان در انگلیس کمک نماید.
اما قوانین جدیدی که بعد از خروج انگلیس از بازار واحد اروپا و اتحادیه گمرک تصویب شده است به این معناست که واردات انواع خاصی از زنبورها به این کشور ممنوع می باشد.
از اول ژانویه، تنها واردات زنبورهای ملکه به انگلیس مجاز است. البته در مورد ورود انواع دیگر زنبورها بوسیله ایرلند شمالی هنوز ابهاماتی وجود دارد.
این زنبوردار در کوشش برای برداشتن قانون منع واردات، ترتیبی فراهم نموده است تا واردات معمول ۱۵ میلیون زنبور عسل بوسیله ایرلند شمالی و در ماه آوریل صورت گیرد، اما به وی هشدار داده اند که به رغم کوشش هایش، ممکنست تمام زنبورها از بین بروند.
به گزارش ایندیپندنت، او که به دنبال اجرائی شدن این قانون خسارت قابل توجهی می بیند از دولت بوریس جانسون برای حل و فصل این مشکلات تقاضای کمک کرده است.
این قوانین در حالی مطرح می شود که بنابر هشدار کارشناسان، این حشره حیاتی و مفید برای حفظ محیط زیست و تنوع زیستی بر سیاره زمین، به شدت در معرض خطر انقراض قرار دارد.
منبع:

1399/11/22
11:56:14
0.0 / 5
1263
تگهای خبر: شركت , مجاز , محصول , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه