رییسی:

هیچ كس در كشور ما اجازه تخلف از قانون را ندارد

هیچ كس در كشور ما اجازه تخلف از قانون را ندارد به گزارش گل سپید رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: هیچکس در کشور ما اجازه تخلف از قانون را ندارد و چنانچه مسئولی قانون را نقض کند مجازاتش مضاعف خواهد بود.به گزارش گل سپید به نقل از قوه قضاییه، سید ابراهیم رئیسی در دیدار با نخبگان و نمایندگان اقشار مختلف مردم مازندران در مورد اهمیت مقوله حفظ نهاد خانواده اظهار نمود: اهمیت نهاد خانواده و عوارض ناشی از طلاق که بر جامعه مترتب می شود بر کسی پوشیده نیست بنابراین پژوهشگران و فعالان در حوزه صدمه های اجتماعی باید به مقوله طلاق و عرضه راهکارها جهت کاهش آن توجه ویژه ای داشته باشند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری نسبت به مبحث صدمه های اجتماعی همچون طلاق و اعتیاد بسیار حساس هستند، اضافه کرد: چنانچه نسبت به رفع صدمه های اجتماعی نظیر اعتیاد و طلاق توجه نشود این صدمه ها منتهی به جرم می شوند بنابراین حتما در این جهت باید اقدامات پیشگیرانه در حوزه های فرهنگی و اقتصادی صورت گیرد.

رئیسی با اشاره به اینکه برای مقابله با صدمه های اجتماعی که جامعه را رنج می دهد راهکار وجود دارد و این راهکارها هم دست یافتنی هستند، اظهار داشت: تسهیلاتی که در زمینه های اقتصادی همچون تأمین مسکن و ایجاد اشتغال عرضه می شود می تواند از ایجاد خلل در زندگی زوجین بخصوص زوج های جوان پیشگیری کند.

رئیس قوه قضاییه ضمن اشاره به بازدید بامداد امروز خود از کارخانه نساجی قائمشهر اظهار داشت: در بازدیدی که از کارخانه نساجی قائمشهر داشتیم مشاهده کردیم فردی که این کارخانه به او واگذار شده بود نتوانست به تعهدات خود در خصوص اشتغالزایی برای ۲ هزار نفر تا سال ۹۰ عمل کند؛ چنانچه اشتغالزایی در این واحد تولیدی تحقق یافته بود، می توانست خیلی از مسائل در رابطه با اشتغال استان را رفع کند و به سهم خود در جلوگیری از وقوع صدمه های اجتماعی همچون طلاق موثر باشد.

رئیسی با مهم خواندن نقش سازمان های مردم نهاد در حوزه تعالی جمعیت و مقابله با اظهار داشت: هر جا که کار به مردم سپرده شد در آن عرصه به توفیق رسیدیم که جلوه بارز این مقوله، دوران دفاع مقدس است که استان مازندران در آن دوران بیشتر از ۱۰ هزار شهید تقدیم جبهه اسلام کرد و همین جوانان و رزمندگان بودند که علیرغم اعطای همه تجهیزات و تسلیحات همچون سلاح های شیمیایی از طرف غربی ها به صدام، پیروزی را نصیب جبهه اسلام کردند.

رئیس قوه قضاییه ضمن اشاره به ظرفیت بسیار بالای استان مازندران در حوزه های مختلف اقتصادی همچون کشاورزی، دامداری و دریا خاطرنشان کرد: فعال شدن هر یک از این حوزه ها می تواند آمار اشتغال در استان مازندران را افزایش دهد.

رئیسی با اشاره به اینکه چنانچه زمینه های تولیدی و کاریابی مدیریت نشود، عدم اشتغال به وجود می آید و به تبع آن فقر و مشکلات خانوادگی ظهور و بروز پیدا می کند، اضافه کرد: ما راه برون رفت از مشکلات را در دست بیگانگان نمی بینیم بلکه اعتقاد داریم این راه برون رفت در دستان جوانان، مردم و مسؤلان ما قرار دارد.

رئیس دستگاه قضا با تکیه بر این نکته که نباید اجازه داد مردم و خانواده ها گرفتار یاس و ناامیدی شوند، اظهار داشت: این مهم فقط در مقام سخن نیست بلکه در مقام عمل هم تمامی فعل ها و ترک فعل های ما باید برای مردم امیدآفرین باشد.

رئیسی در ادامه نظام اداری کارآمد را یکی از جلوه های امیدآفرینی در کشور دانست و اظهار داشت: با ابتکار و خلاقیت و روحیه انقلابی میتوان خیلی از گره ها را از امور مردم و کشور گشود کمااینکه سرداران و رزمندگان ما در جنگ با وجود نبود امکانات کافی، خیلی از گره ها را گشودند و نشان دادند که در قاموس جبهه انقلابی «ما نمی توانیم» وجود ندارد.

رئیس دستگاه قضا افزود: ما در مجموعه عدلیه و همه نیروها در دستگاههای مختلف می توانند با اقدامات فعالانه و اثرگذار خود، در ایجاد امید در جامعه و ایجاد یاس در دشمن نقش آفرین باشند.

رئیسی با اشاره به اینکه جامعه متعالی جامعه ای است که نخبگان آن در زمان مناسب اقدامات برجسته و اثرگذار انجام دهند، خاطرنشان کرد: جامعه ما هم از نخبگانی بهره مند است که می توانند جریان ساز باشند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه دشمن تلاش دارد با ایجاد صدمه های فرهنگی، اراده مستحکم مردم و جوانان ما را متزلزل و به جای ایمان، تردید را در وجود مردم و جوانان ما ایجاد نماید، اضافه کرد: نقش نخبگان برای مقابله با این توطئه دشمن از راه رصد کردن صدمه ها و عرضه راهکار برای رفع آنها، تعیین کننده است.

رئیسی با تکیه بر این نکته که راه مقابله با دشمن، مأیوس کردن آن است، اظهار داشت: راه مأیوس کردن دشمن هم تولید قدرت در همه عرصه ها همچون عرصه های نظامی، علمی، اقتصادی و اجتماعی است و این مهم با اقدامات فعالانه، اثرگذار و با نیروهای انسانی مومن، مصمم و بادانش محقق می شود.

رئیس قوه قضایییه در بخش آخر سخنان خود در واکنش به سخنان یکی از حضار در خصوص تغییر کاربری اراضی در یکی از روستاهای استان مازندران اظهار داشت: با تغییر مغایر قانون کاربری اراضی از ناحیه هر کسی برخورد خواهد شد و در این حوزه اولویت با آلونک ها نیست بلکه اولویت ها با آن دسته از ویلاهای اشرافی است که در مقابل چشمان عام و خاص با تصرف اراضی و منابع طبیعی ساخته شده اند. هیچکس در کشور ما اجازه تخلف از قانون را ندارد و چنانچه مسئولی قانون را نقض کند مجازاتش مضاعف خواهد بود. مبحث تغییر مغایر قانون کاربری اراضی در روستای یاد شده از جانب دادگستری استان مازندران پیگیری خواهد شد.

پیش از سخنان رئیس قوه قضاییه، آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران در سخنانی ضمن اشاره به تحول صورت گرفته در دستگاه قضا طی دو سال قبل اظهار داشت: مبارزه با فساد در دوران ریاست آیت الله رئیسی در قوه قضاییه به اوج خود رسیده است و مردم از این حیث امیدوارتر شده اند.

منبع:

1399/12/24
22:55:52
0.0 / 5
995
تگهای خبر: باد , دانش , دریا , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه