افزایش غلظت آلاینده ها در شهرهای صنعتی

افزایش غلظت آلاینده ها در شهرهای صنعتی به گزارش گل سپید مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش غلظت آلاینده ها در شهرهای صنعتی طی امروز و فردا (25 و 26 اسفند) آگاهی داد و اظهار داشت: طی دو روز آینده احتمال خیزش گرد و خاک در جنوب غرب کشور وجود دارد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: طی امروز و و فردا (۲۵ و ۲۶ اسفند) در شهرهای صنعتی و پرجمعیت و نواحی مرکزی کشور خصوصاً تهران و البرز افزایش غلظت آلاینده های جوی دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به اینکه امروز (۲۵ اسفند) طی ساعات بعد ازظهر و شب در بعضی نقاط شمال غرب و دامنه ها و ارتفاعات البرز مرکزی و غربی بارش پراکنده رخ می دهد، اظهار داشت: فردا (۲۶ اسفند) در بعضی نقاط شمال غرب، دامنه ها و ارتفاعات البرز مرکزی و غربی، جنوب غرب و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی و طی روز چهارشنبه (۲۷ اسفند) در مناطقی از مرکز و شرق و طی روز پنجشنبه (۲۸ اسفند) در بخش هایی از شمال شرق، شرق و جنوب شرق و دامنه های البرز مرکزی بارش پراکنده رخ می دهد.

به گفته ضیاییان طی این مدت بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی به شکل برف خواهد بود و طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۲۶ و ۲۷ اسفند) باتوجه به افزایش سرعت وزش باد، در جنوب غرب احتمال خیزش گرد و خاک وجود دارد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: طی روز چهارشنبه (۲۷ اسفند) در شمال غرب و غرب و طی روز پنجشنبه و جمعه (۲۸ و ۲۹ اسفند) در شمال غرب، غرب، مرکز، دامنه جنوبی البرز و بخش هایی از شرق و شمال شرق سرعت وزش باد افزایش می یابد و در پاره ای از نقاط وزش باد شدید رخ می دهد.

وی افزود: طی روزهای آینده خصوصاً سه شنبه تا پنجشنبه (۲۶ تا ۲۸ اسفند) باتوجه به افزایش شایان توجه دما و امکان ذوب برف، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه های فصلی و سقوط بهمن در ارتفاعات شمال غرب و امتداد رشته کوه البرز و زاگرس مرکزی وجود دارد.

ضیاییان با اعلان اینکه تا اواخر هفته افزایش دما در سواحل دریای خزر و شمال شرق حدود ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتیگراد خواهد بود، اظهار نمود: این افزایش دما در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و شرق کشور بین ۵ تا ۸ درجه سانتیگراد است همین طور طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۲۶ و ۲۷ اسفند) شمال خلیج فارس مواج پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۲۶ اسفند) کمی ابری تا نیمه ابری، در بعضی ساعات همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد و در اواخر وقت بارش پراکنده با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (۲۷ اسفند) نیز کمی ابری، گاهی وزش باد و با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع:

1399/12/25
22:41:05
0.0 / 5
413
تگهای خبر: آب , آسمان , باد , بارش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه