رئیس اداره امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان مركزی:

كیفیت هوای اراك، ساوه و شازند در وضعیت ناسالم قرار گرفت

كیفیت هوای اراك، ساوه و شازند در وضعیت ناسالم قرار گرفت رئیس اداره امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی اظهار داشت: امروز هوای اراک، ساوه و شازند در وضعیت ناسالم برای همه گروه ها قرار گرفته است.علیرضا محرابیان در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: وزش باد شدید از روز گذشته در بیشتر مناطق استان مرکزی شروع شده و چتر غباری را بر شهرهای مختلف استان به وجود آورده است و اطلاعات دریافت شده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، ساوه و شازند در بامداد پنجشنبه وضعیت ناسالم هوا را نشان میدهد.
وی اضافه کرد: برمبنای اطلاعات دریافت شده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در ساعت ۱۰ امروز به ۱۸۸ رسیده است که شرایط ناسالم برای تمام گروه ها است.
رئیس اداره امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی اظهار داشت: شاخص آلایندگی هوا در شهر ساوه نیز ۱۵۳ ثبت شده است که شرایط ناسالم برای تمام گروه ها است.
محرابیان بیان کرد: در شازند نیز گزارش آماری آلاینده های هوا ۲۳۳ را نشان میدهد که بیان کننده وضعیت بسیار ناسالم می باشد.
وی اشاره کرد: ضرورت دارد مردم خصوصاً گروه های حساس سنی در خانه بمانند و از حضور و تردد در فضای باز بپرهیزند چون ذرات گرد و غبار کوچک هستند و می توانند با ورود به دستگاه تنفسی موجب لطمه تنفسی شوند.

1400/01/06
13:25:39
5.0 / 5
856
تگهای خبر: آلودگی , باد , تردد , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه