هوای اصفهان برای سومین روز متوالی ناسالم می باشد

هوای اصفهان برای سومین روز متوالی ناسالم می باشد به گزارش گل سپید کارشناس امور آزمایشگاه هوا اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: هوای کلان شهر اصفهان با شاخص کیفی 134 برای سومین روز متوالی در وضعیت ناسالم می باشد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت بامداد امروز شنبه - هفت فروردین - با میانگین ۱۴۹ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس ثبت گردید و شاخص کیفی هوای این کلانشهر در اولین ساعات امروز نیز با میانگین ۱۳۴ همچنان بر مدار (نارنجی) ناسالم برای گروه های حساس است.

وی به وضعیت کیفی هوا در ایستگاه های سنجش دائم آلودگی شهر اصفهان اشاره نمود و اضافه کرد: الان میدان احمدآباد و خیابان پروین با شاخص ۱۴۶، خیابان باهنر با شاخص ۱۳۶، خیابان استانداری با شاخص ۱۲۸، میدان فیض با شاخص ۱۳۴، خیابان رودکی با شاخص ۱۱۴، کردآباد با شاخص ۱۱۷ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۳۸ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.
کارشناس امور آزمایشگاه هوا اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به کیفیت هوای شهرهای مجاور این کلانشهر نیز، اظهار داشت: امروز هوای شاهین شهر با میانگین ۱۲۳ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس و در سجزی با میانگین ۴۶۵ خطرناکست.
روزهای پنجم و ششم فروردین بر اثر توفان شدید و فعال شدن کانون های گرد و غبار استان اصفهان در نواحی شرق و شمال شرق استان وضعیت کیفی هوای خیلی از مناطق در وضعیت بحرانی آلودگی هوا قرار گرفت. بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان وزش باد بسیار شدید توأم با خیزش گرد و خاک تا روز یکشنبه هشتم فروردین ادامه دارد که سبب کاهش کیفیت هوا می شود.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/01/07
14:50:16
5.0 / 5
964
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , بحران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه