هوای اصفهان برای گروه های حساس ناسالم می باشد

هوای اصفهان برای گروه های حساس ناسالم می باشد گل سپید: مدیر امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان وضعیت کیفی هوای کلانشهر اصفهان و شهرهای مجاور را تشریح نمود.بابک صادقیان در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت بامداد امروز چهارشنبه - هجدهم فروردین - با میانگین ۹۲ در وضعیت قابل قبول (سالم) ثبت گردید.
وی با اعلان اینکه شاخص کیفی هوای این کلانشهر در اولین ساعات امروز با میانگین ۱۲۲ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است، به وضعیت کیفی هوا در ایستگاه های سنجش دائم آلودگی شهر اصفهان اشاره نمود و اضافه کرد: اکنون شاخص هوا در خیابان استانداری با میانگین ۱۱۶، خیابان های باهنر و ورزشگاه با میانگین ۱۱۹، خیابان رودکی با میانگین ۱۱۴ و میدان فیض با میانگین ۱۴۲ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه های حساس است.
مدیر امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان، افزود: فاکتورهای کیفی هوا بامداد امروز در ایستگاه میدان احمدآباد با میانگین ۸۵، خیابان رهنان با میانگین ۹۹ و خیابان میرزا طاهر با میانگین ۵۸ سالم می باشد ضمن اینکه شاخص ها در دو ایستگاه خیابان پروین و کردآباد به ترتیب با میانگین ساعتی ۱۶۸ و ۱۹۰ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان میدهد.
صادقیان با اشاره به کیفیت هوای شهرهای مجاور کلانشهر اصفهان نیز، اظهار داشت: امروز هوای شاهین شهر با میانگین ۱۱۱ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس و هوای سگزی با میانگین ۱۷۲ ناسالم برای عموم است؛ همین طور فاکتورهای هوای مبارکه با میانگین ۹۲ از وضعیت قابل قبول هوا در این شهرستان حکایت دارد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/01/20
12:53:28
5.0 / 5
776
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه