كاهش كیفیت هوای پایتخت طی امروز

كاهش كیفیت هوای پایتخت طی امروز بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت اکنون (29 فروردین ماه) در محدوده قابل قبول است اما افزایش غلظت آلاینده ها و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس دور از انتظار نیست.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، بنابرپیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در بامداد امروز (۲۹ فروردین ماه) کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر وافزایش ترافیک صبحگاهی است.

طی روز با حاکمیت جو نسبتا پایدار و آرام، شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد همین طور با افزایش دما در ساعات بعدازظهر تولید و افزایش غلظت آلاینده «ازن» موجب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

در اواخر وقت نیز افزایش حجم ترافیک و تجمع ذرات معلق برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را در مناطق پرتردد به دنبال خواهد داشت، هرچند با افزایش تدریجی تندی باد در ساعات پایانی تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد. بامداد فردا (۳۰ فروردین ماه) با شروع تردد خودرو ها و افزایش غلظت ذرات معلق در مناطق پرتردد کاهش کیفیت هوا دور ازانتظار نخواهد بود. رشد ناپایداری جوی طی روز و افزایش تندی باد در ساعات بعدازظهر از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهدنمود.

با حاکمیت این شرایط جوی و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت فردا (۳۰ فروردین ماه) انتظار می رود وضعیت قابل قبول دربیشتر مناطق برقرار شود.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۹ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۵ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
1400/01/29
21:09:04
5.0 / 5
703
تگهای خبر: باد , تردد , دما , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه