آمریكا در معرض خشكسالی عظیم و حریق های بیشتر

آمریكا در معرض خشكسالی عظیم و حریق های بیشتر گل سپید: با توجه به این که تعدادی از مناطق غربی ایالات متحده، خشک ترین زمستان خود در تاریخ این کشور را پشت سر گذاشته اند، انتظار می رود که در تابستان بار دیگر در بیشه های غرب این کشور، آتش سوزی های گسترده رخ دهد.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، به نقل از نشریه «سان فرانسیسکو کرانیکِل»، در حقیقت دانشمندان از اکنون درباره افزایش ریسک آتش سوزی در سال ۲۰۲۱ در مناطقی همچون کالیفرنیا و دیگر نواحی غرب آمریکا، هشدار داده اند.
مناطقی که آتش سوزی های طبیعی در آنها معمول است بعد از زمستانی خشک بیشتر در معرض این مسئله قرار می گیرند و گزارش شده است که زمستان گذشته، سومین زمستان خشک در تاریخ ایالات متحده بوده است.
دانشمندان می گویند زمستانی که آمریکا پشت سر گذاشت، کم آب ترین زمستان در یک هزار و ۲۰۰ سال قبل بوده است.
شبکه خبری سی بی اس به نقل از مطالعات اداره نظارت بر خشکسالی آمریکا و دیگر دانشمندان اعلام نموده است که غرب آمریکا، منطقه ای در خط مقدم مبارزه با افزایش دمای جهان و در لبه پرتگاه یک «خشکسالی عظیم»، است.
به نظر می آید عصر به اصطلاح «خشکسالی عظیم» که عواقب آن بتازگی شروع و مشاهده شده، از ۲۰۰۰ سال پیش شروع شده باشد که نقطه اوج آن، خشکسالی حاد و آتش سوزی های بیشه ای است.
کریگ کلمنتس، استاد تنها مرکز در کالیفرنیا که به معضل آتش سوزی های طبیعی اختصاص دارد به نشریه «کرانیکل» گفته است که فقدان بارندگی در این فصل به شدت بر میزان رطوبت زمین تاثیر گذاشته و آنرا مستعد آتش گرفتن کرده است.
به گزارش ایندیپندنت، اداره نظارت بر خشکسالی آمریکا نیز اعلام نموده است که حدود ۶۰ درصد ایالات غربی آمریکا، اکنون در وضعیت خشکسالی مفرط و استثنایی قرار دارند.
منبع:

1400/01/31
13:05:41
5.0 / 5
954
تگهای خبر: آب , آتش سوزی , بارندگی , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه